semra @ sivildusunce.com

İnsanların aniden ortadan kaybolması, çocukların kaçırılması ve tüm bu yaşananlardan üst düzey yetkililerin sorumluluk almadığı gibi arka planda yaşananlara ilişkin ortaya tezler koyanların da “komplo teoricisi” olarak yaftalandığı yıllardan geçtik.

TÜİK 2016 yılından bu yana Türkiye’deki kayıp çocuklarla ilgili veri paylaşmıyor. TÜİK’in 2016 yılında açıklanan verilerine göre, ülkemizde kaybolan çocuk sayısı 104 bin 531 olarak ifade edildi. 2016 ila 2023 yılları arasında kaç çocuğun kaybolduğu, bu çocuklardan kaçının bulunabildiğine dair ise herhangi bir istatistiksel veri ise maalesef yok. Geçtiğimiz 7 yıl içerisinde kaç çocuğun kaybolduğu, kaçının bulunarak ailelerine teslim edildiğine dair de herhangi bir bilgi mevcut değil. 2016 yılı ve öncesinde de ailesine teslim edilen çocuk bulunmuyor maalesef.

Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği’ne (YAKAD) geçtiğimiz yıllara kadar kayıpların bulunması konusunda ciddi çalışmalar yürüttüğü halde şu anda aktif bir faaliyet göstermiyor. Oysa kayıp ve kaçırılan çocukların sayısı kat ve kat artmış durumda. YAKAD, 1992’de kurulduğu halde kayıpların EGM tarafından kayıt altına alınması 1997’de gerçekleştiriliyor. Öncesine dair herhangi bir çalışma söz konusu değil.


Türkiye’de Kaçırılan Çocuklara İlişkin Yapılan Araştırmalar

Çocuklardaki kayıp artışı ciddi oranda artış gösterince Meclis Araştırma Komisyonu tarafından 2010 yılında çalışma başlatılmış. Kayıp Çocuklar Başta Olmak Üzere Çocukların Mağdur Olduğu Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Raporu’nda, kayıp çocuklarla ilgili olarak 1997’de kayıt tutulmaya başlandığı ifade ediliyor. Konuya ilişkin yapılan çalışmada, “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kayıp çocuklar hakkında 1997 yılından beri kayıt tutulmaktadır. TBMM Kayıp ve Mağdur Çocuklar Araştırma Komisyonu çalışmaları dâhilinde yapılan inceleme ve görüşmeler sırasında 2006 ile 2010 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğüne kayıp olarak ihbar edilen çocukların özellikleri de incelenmiştir. 1 Ocak 2006 ile 12 Nisan 2010 tarihleri arasındaki kayıtların incelenmesi sonucu, bu süre içinde toplam 29.223 kayıp çocuk müracaatı olduğu..” şeklinde çalışma uzayıp gidiyor.
İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin 2022’de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de kaçırılan çocuk sayısı son 9 yılda üç kat arttı. TÜİK verilerine göre, Türkiye'de son 9 yılda kaybolan çocuk sayısı toplam 104 bin 531’dir. TÜİK, 2014'te 17 bin çocuğun kaybolduğunu bu rakamın ise son 9 yıl içindeki en yüksek rakam olduğunu bildirdi. Yılda ortalama 10 bin, günde ise 32 çocuk kaybolmaktadır” diyerek kaçırılan çocukların sayısının her geçen gün daha da arttığına işaret etti.
Prof. Dr. Sevil Atasoy da verilere dayanarak açıkladığı tabloda, Evden kaçanlar ya da büyük fuar alanlarında kaybolan çocuklar, bu durumlarda çocuklarımızı bulabiliyoruz. Ancak istatistiklere göre 10 kaybolan ya da kaçırılan çocuktan 1’i canlı bulunmuyor. Sayısal olarak Türkiye’de bu kaçırılan çocukların sayısı son 10 yılda üç kart artmış gibi duruyor. Şimdi ailelere böyle kötü ve üzücü bir duruma düşmemesi için önerilerim olacak” vurgusu yapıyor.


Yardım Kuruluşu Adı Altında Çocuklar Kaçırıyorlar

Birçok yardım kuruluşu da masum değil. "Yardım kuruluşu" adı altında dünyanın birçok ülkesinden özellikle Afrika ve Orta Doğu'dan çok sayıda çocuğu kaçırarak istismar çetelerine teslim ediyorlar. Türkiye başta olmak üzere tüm yardım kuruluşlarının sıkı bir denetimden geçirilmesi gerekiyor. 
Çad’ın Abeche şehrinde Fransa’da faaliyet gösteren küçük bir sivil toplum örgütü olan Arche de Zoe üyesi 9’u Fransız, 7’si İspanyol olmak üzere 16 kişinin 103 çocuğu yasadışı yollarla kaçırmaya çalışırken yakalanmış ve iki ülke arasında keriz yaşanmıştı.
Özellikle krizi fırsat bilen çocuklara yönelik sapkın çeteler, yardım kuruluşları adı altında faaliyet göstererek dikkat çekmemeye çalışıyorlar. Epstein davasında yasak kararı kalktıktan sonra ortaya çıkan gerçekler dehşet verici boyutta. Öyle ki eski ABD Başkanı Bill Clinton’un da Epstein Adasına giderek küçük çocuklara cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkan belgelerle ispatlandı.
1999 yılında yaşanan İstanbul depremi sırasında çok sayıda çocuk kaybolmuş ve bir daha kendilerinden haber alınmamıştı. Deprem sonrasında İstanbul’a gelen Clinton’un ortadan kaybolan çocuklarla bağlantısı olduğu da iddialar arasında. Zira aynı şekilde 6 Şubat’ta yaşanan Hatay depremi sonrasında ortadan kaybolan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan çocukların olduğu, bu çocukların da Epsitein çeteleri tarafından kaçırıldığı da güçlü iddialar arasında.


Epstein Lağımı

Yıllardır devam eden ve kamuoyunda “Epstein Olayı” olarak yer edinen pedofili ve fuhuş ağı büyük bir kirli tezgâhı ortaya çıkardı. Öyle ki çocuklar birçok ülkeden kaçırılarak Epstein Adası’na getiriliyor, burada ABD devlet başkanları başta olmak üzere iş insanları, sanatçılar, siyasetçiler…vd birçok meslek grubundan insan tarafından cinsel istismara, işkenceye maruz bırakılıyor. Organ mafyasına da satılan çocukların organları alınıyor, kanları çekilerek ünlülerin “gençleşme” “sıvısı” olarak kullanılıyor.
Yıllarca tüm bu gerçekleri hemen her mecrada anlatan kişilere “komplo teorisyeni, meczup” gözüyle bakıldı. Oysa şimdi ortaya çıkan gerçekler o kadar kötü ki komploculara bile şapka çıkarttırıyor.
Eski CIA şefi Robert David Steele mahkeme salonunda verdiği ifadesinde, “Aynı zamanda uçaklar dolusu çocuk ithal ediyoruz, yine hiç belgesi olmayan çocuklar. Bu sadece çocuk istismarı veya çocuk cinsel köleliği değil, aynı zamanda çocuk işkencesi! Görüyorsunuz, adrenalize kan, satanist dünyasının kan içme törenleri var. Aynı zamanda çocukların organ almak için kullanılması var. Sonra ayin törenleri ve ritüel cinayetler var. Sistemi biliyorum, Dünyanın her yerinde casusluk yaptım.” diyerek söz konusu insanlık dışı pedofili ağının büyüklüğüne dikkat çekti.
Epstein dosyasında Türkiye’den hangi siyasilerin, iş insanlarının, sanatçıların…vd olduğunu bilmiyoruz ancak bildiğimiz tek şey dosya açıldıkça ortaya dökülen lağımın devasa boyutlarda olduğu.


 
Kaynakça:

YAKAD - Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (kayiplardernegi.com)

‘Türkiye’de günde ortalama 32 çocuk kayboluyor’ | Rudaw.net 

Çad'da 16 Fransız ve İspanyol'a çocuk kaçırma suçlaması - Dünya Haberleri (mynet.com)

Çad'dan Fransa'ya kaçırılan çocuklar iade ediliyor İhlas Haber Ajansı (iha.com.tr)