semra @ sivildusunce.com
Yarın gerçekleştirilecek olan seçimler Türkiye'nin kaderini değiştirmesi bakımından önem arz ediyor. Zira eski vesayetçi Türkiye'yi geride bırakarak yeni bir sürece gireceğiz. Bu sayede AK Part'nin bugüne kadar yaptığı icraatlar katlanarak devam edecek ve çözüm sürecinin devam etmesiyle birlikte Türkiye'deki tüm halklar ve özellikle de Türk ve Kürt halkı kadim kardeşlik bağlarını yeniden ve daha da güçlendirerek büyük bir bağ kuracak. 

Paralel Yapı’nın eş güdümü olan MHP+CHP+HDP kolalisyonu seçim çalışmaları süresince hemen her yerde organize çalıştı. Ankara’nın birçok yerinde bayrakları aynı şerit üzerinde dalgalandı. CHP Avrupa’daki seçmenlerinden oylarını HDP’ye vermeleri yönünde çağrıda bulunurken, HDP de beklenenin aksine Kürt halkının taleplerinden ve çözüm sürecinden yana değil LGBT aktivisti ve eşcinsellerin hakkını savunan bir çalışma yaptı. Zira HDP’nin asıl maksadı Kürt halkının talepleri, çözüm sürecinin devamı ve Türkiye’nin ekonomik olarak kalkınması değil. HDP’nin tek amacı; Cihangir’leşen bir ‘beyaz Kürt’ modeli çizerek ‘Jakoben Kürt’ ortaya çıkarmak.

AK Parti Türkiye’ye büyük kazanımlar sağladı ve kalkınmaya öncelik verdi.
Neler mi yaptı? 1999’da Almanya’da para gösterge kurlarının en altında ‘phenik’lerle yer alan Türk Lirası, 2000’lerde AK Parti Hükümetinin altı sıfırı atmasıyla üst sıralara çıktı. IMF’ye olan borcumuzu bitirdi. Sağlık alanında en büyük reformu gerçekleştirerek havuz oluşturdu ve herkesin aynı sağlık hizmetinden yararlanmasını sağladı. Sosyal devlet politikasını hayata geçirdi ve dar gelirli ailelerin kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettirmesini sağladı. Türkiye siyasetine yeni bir misyon ve vizyon kazandırarak 'kaset siyaseti'nin karşısında durdu; hangi siyasiye yapılmış olursa olsun bu çirkin oyunun yanlış olduğunu savundu; son olarak Meral Akşener'e yapılan 'kaset' komplosuna karşı çıktı ve Cumurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu ve Emine Erdoğan Akşener'in yanında olduklarını söylediler. Yıllardır kangren haline gelen başörtüsü yasağını kaldırdı ve okullarda başörtülü okunmasının önünü açtı. Şu anda lise talebeleri de okullarda başörtülü olarak okuyabilecekler. Çocuklarımız camilere daha küçük yaştan itibarek giderek Kur'an öğrenebiliyorlar. Aile ve sosyal politikada çığır açarak kadınların haklarını şifaen değil yasalarla güvence altına aldı. Yıllarca yok sayılan, ötelenen, dili yasaklanan Kürt halkının yanında yer aldı; elini değil gövdesini taşın altına koydu ve Çözüm Sürecini başlatarak Kürt halkının çatışma ortamından uzak rahat bir nefes almasını sağladı; yasaklanan ve vakti zamanında 500 TL ceza kesilen Kürtçeyi serbest ve ‘anadil’ olarak kabul etti; Artuklu Üniversitesi Kürdoloji Enstitüsü’nü açarak Kürtçe dil eğitimini başlattı; TRT Kûrdi’yi açarak ‘analarımızın anadilinde film seyretmesini’ sağladı…Hiç şüphesiz AK Parti’nin yaptığı icraatlar fasiküllere sığar.
Yarın ki seçimde 15 yıl önceye gidin ve elinizi vicdanınıza koyarak oy verin. 15 yıl önce Türkiye ve siz neredeydiniz, bugün neredesiniz… Yasakçı, baskıcı, ötekileştiren ve katleden Türkiye’yi mi istiyorsunuz? Yoksa daha çağdaş, uygar, herkese eşit haklar vererek eşit koşullarda yaşama hakkı sunan bir Türkiye mi istiyorsunuz? Şu anda AK Parti diğer bütün partilere karşı tek başına mücadele veriyor. Tüm iftiralara, çamur atmalara ve aşağılamalara rağmen dik bir duruş sergiliyor. Yeni yollar, köprüler, havalimanları ve iş sahaları açarak işsizliğe çare bulan Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki AK Parti hükumeti, bu seçimlerde bizlerin oyu ile yine tek başına iktidara gelecek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkanlık koltuğuna getirerek Türkiye’nin makus kaderini değiştirecek. Bunu yapacak güç ve irade sizin ellerinizde.
Kürt halkını yok sayan, Alevi katliamı yapan CHP, bugünün ve yarının Türkiye’si için yalandan başka hiçbir şey vaat etmiyor. MHP ise sadece Türk partisi olma özelliği ile Kürt halkına hitap etmiyor ve Türkiye’nin tamamını kuşatan bir söylemi de yok. Ayrıca geçmişte MHP’nin kadın milletvekilinin başını açarak meclise girdiğini de göz önüne alacak olursak şu anda rahat bir nefes alan başörtülülerin MHP’nin tekrar iktidar ortağı olması halinde başörtüsünü yasaklı hale getireceğini söyleyebilirim. HDP Kürt halkının taleplerinden ziyade eşcinsellerin ve emperyalistlerin Türkiye masası. Son dönemde ‘Paralel Yapı’nın sözcüsü olduğunu her söyleminde Gülen’i savunarak kanıtlamış oldu. HDP Türkiye’de kültürel ve ahlaki dejenerasyon yaratmaya çalışıyor. Eşcinselliği Türkiye’de normalleştirerek eşcinsel evliliklerin yasal hale getirilmesini savunuyor. Kaldı ki HDP’ye verdiğiniz oylar TBMM’ye eşcinsel milletvekillerinin girmesini sağlayacak!
Eski Türkiye’nin nasıl badireler atlattığını ve gençlerin nasıl göz göre göre ölüme sürüklendiğini hep birlikte gördük ve yaşadık. Yarın hiçbir baskı ve tehdide müsamaha göstermeden oylarınızı kendi özgür iradenizle kullanacağınıza inanıyorum. 
Ya koalisyona ve emperyalist sistemin kölesi olan Paralel yapıya evet diyeceksiniz, ya da AK Parti ile Türkiye başta olmak üzere tüm Ortadoğu’da söz sahibi olacaksınız.