semra @ sivildusunce.com

Yarın, Türkiye’nin ilerlemesinde önünü kesen sisteme “dur” demek için sandık başına gideceğiz. Yeni sistemle “Yeni Türkiye”nin gücüne güç katacağız. İngiltere’den devşirilen parlamenter monarşiyi sona erdirerek, Türkiye’nin kendi öz yapısına uygun bir sisteme “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçeceğiz.

Geçtiğimiz hafta, CHP Ankara Milletvekili yolumuzu kesti ve “Hayır”ın gerekçelerini şöyle izah etmeye çalıştı: Düşünün ki Ankara’da yıllardır kullandığınız, denenmiş bir yol var. Bu yoldan vazgeçip yeni ve hiç denenmemiş bir yola girer misiniz? Geleceğinizi çocuklara emanet ede misiniz?..” CHP’li vekil, akıl izan almayan bu izahatını uzattıkça uzattı. Mübarek mirtalyöz gibi, karşısındakine cevap verme fırsatı bile vermiyor… Hemen araya girdim ve CHP’nin ezberlenmiş yalanlarına sahici cevaplarımı verdim: Sayın vekil, eskimiş bir yol benim arabamı bozacak çukurlarla doluysa neden bu yolda gitmekte direteyim? “Denenmemiş bir yol” diyorsunuz, yeni sistem Türkiye’ye has, emperyalist devletlerden devşirilmeyen bir sistem olacak. Bununla gurur duymalısınız. Gel gelelim, hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, hem de gençlere güvenmeyerek “çocuklara emanet etmeyin” diyorsunuz. 15 Temmuz’da işgal güçlerini ve bu güçlerin maşalarını bertaraf eden bu gençliğe güvenin! 18 yaşındaki bir kişi seçebiliyorsa seçilebilmelidir de… CHP’li vekil neye uğradığını şaşırdı ve arkasına bakmadan uzaklaştı.
 
Peki neden “EVET”?

Camileri ahıra çevirerek ezanları yıllarca Türkçe okutan, diktatör, vesayetçi ve zalim zihniyeti tarihin karanlığında bırakmak için EVET!

28 Şubat postmodern darbe ile başörtülü okuma, çalışma ve seçilme hakkımıza darbe vuran CHP zihniyetine karşı EVET!

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri bir suikast ile katledenlere Osmanlı tokadı atmak için EVET!

Karargah Rahatsız, manşeti atan ve 28 Şubat’ya olduğu gibi FETÖ ile birlik ederek hükümetleri manşetiyle dize getirebileceğini düşünen küflenmiş basın ve medya zihniyeti için EVET!

Hollanda’da atlarıyla, itleriyle üstümüze gelen Haçlı zihniyeti için EVET!

Almanya’da salon toplantılarımızı engelleyen, FETÖ ve PKK militanlarını öz evladı gibi bağrına basan Nazi Almanya’sı için EVET!

3. havalimanımıza ambargo koymak ve THY’nin büyümesini ve güçlenmesini hazmetmeyen ABD ve İngiltere’nin uçaklara tablet ve dizüstü bilgisayarları almama kararına darbe vurmak için EVET!

Halkbank Genel müdür Yardımcısını mesnetsiz iftira ve suçlamalarla tutuklayan ABD için EVET!

“Bahar söylemleri” ile gündemde kaosunu eksik etmeyen ve halkları karşı karşıya getirmek için uğraşan terör örgütü FETÖ’ye darbe vurmak için EVET!

Referandum sürecinde hem cumhurbaşkanımızın hem de başbakanımızın korumalarını zehirleyen CIA destekli FETÖ terör örgütünü devletin tüm birimlerinden temizlemek için EVET!

FETÖ üyesi olduğu kesinleşmiş futbolcuları FETÖ üyesi oldukları için değil de aidatlarını ödemedikleri için ihraç ettiğini açıklayan ve hükümete ayar çekmeye alışan GS için EVET!

FETÖ üyelerini tahliye eden, bağımsız ve tarafsız olmayan yargı sistemine tokat atmak için EVET!

1 Nisan’da reklam filmiyle cumhurbaşkanımıza ve halkımıza ayar çekmeye, korkutmaya ve sindirmeye çalışan Ülker için EVET!

“Evet oyu verenleri denize dökeceğiz” diyen CHP milletvekili Bozkurt ile Baykal’a tarihi tokadı atmak için EVET!
Ekrana giren 3 dizi film ile Ergenekon sanıklarını aklama çabası içerisine girerek FETÖ’cüleri şirin göstermek isteyen tüm ekibe hadlerini bildirmek için EVET!

Çektiği vasat filmlerle bu ülkenin milli ve yerli medeniyetine hiçbirşey katmadığı gibi, başörtülüleri hizmetçi olarak lanse eden ve halkın yerel dilleriyle alay ederek “bisiklete pisiklet, arabeske arabeks diyenler” diyerek alay edenlere sandıkta Gani Gani rahmet okumak için EVET!

1000 yıllık Diriliş'i 100 yıl uykuda bırakan küffar ordusu için EVET!

***

Listeyi uzatsam buradan köye yok olur. Siz, neden EVET oyu vermenizi gayet iyi biliyorsunuz…
Diyarbakır cezaevleri, sürgünler, sıkıyönetimler, Kemalist sistemin tekçi ve inkarcı politikasıyla zulüm gören Kürtler’in yarın sandıkları başında EVET mührünü tam da kafatasçı Kenan Evren zihniyetinin üstüne basacağına adım gibi inanıyoruz. 1980 askeri darbesinde en büyük işkenceye maruz bırakılan Kürtler, tarihlerinden ders alarak EVET diyeceklerdir. Kürt halkı, Kemalist ve Evren cuntasına hadlerini bildirmek istiyorlarsa EVET diyerek tarihin tokadını atmalıdırlar.

Şimdiden yüzde 63 EVET oyu hayırlı olsun.
 
Selam ve dua ile…
 
Semra POLAT