huzun @ sivildusunce.com

Darbeyi halk savurdu, buna çok çok şükür. Halkımız kendi iradesini kullanmayı öğrendi.
Teşekkür ve takdirle geçti. Bunun yanında medya ve muhalefet de aynı konuda teşekkür ve takdirle geçti. İlk iki günün heyecanını anlattıktan sonra, haydi şimdi normale dönelim derken, AKP tabanından itici hakaretlerle karşılaştım.
Neymiş, efendim onlar Gezi’de öyle yapmış, biz darbeye karşı böyle yaptık. Memleketi bir sidik yarışı almış gidiyor.
Ya, durduk yerde, haklı iken kendinizi neden böyle komik durumlara düşürüyorsunuz ki?
Fakat onları anlamıyorum da değil. Zira aynı durumu ben de defalarca kendimde hissettim. Eziklik amk. Hep bir eziklik…
Bize öğretmişler, genlerimizde var; onlar ve biz.
Onlar derken, onlar hep bir basamak yukarıda. Cumhuriyetin başından ektiği elit bir kısım; Batı’ya bakan, onlar gibi robdöşambır giyip fiski içen; Batı’yı hiç sorgulamadan kopya eden, ve biz küçük esnaf ve çiftçi taban çocukları onları bir bok sanmamız. Bunu bilinçli yapmasak bile bilinç altı aynen yazdığım gibi çalışıyor, çünkü genlere işlemiş.  
Ondandır ki, bu şu anki çaba, sidik yarışı, siz ve biz, sizin Gezi’niz, bizim darbe girişimi. Bütün bunlar kendimizi ezik hissettiğimizden.
Ben Almanya’da işçi sınıfından gelme mülteci bir çocuktum. Ve lisede anası babası hakim, doktor bilmem nelerin çocuklarıyla kendimi ezik hissederdim. Sonra Almancam da o zamanlar çok iyi değildi. Her cümlede bir hatam olurdu. O hatam direk okul arkadaşlarım tarafından düzeltilirdi.
Hep onlar gibi olmak isterdim, Tabii ki olamadım, olamazdım da. Bunu çok sonra anladım… Çünkü ben onlardan çok çok daha iyi bir insan oldum. En azından hür oldum.
Kendi korkularımdan arındım ve kimseyi kopya etmeyip kendi yolumdan gitmeyi benimsedim.
Şimdi AKP tabanına da ayni şeyi tavsiye ediyorum; yahu bırakın onların Gezi’si olsun. Ne gereği var kıyaslamaya, bok atmaya? Ne geçecek elinize? Hiç bir taraftan bir aferin gelmeyecek, sizinki daha iyiydi diye. Hem gerek de yok, herkesin yaptığı kendine.
Ülkede zaten mahalleleriniz ayrı. Siz hiç bir zaman o kendini elit ve entel sanan kişilerle samimi bir şekilde yaşamayacaksınız. Biraz cool (umursamaz) olun, kendinize güvenin ve kendi yolunuzda ilerleyin. Onları da bırakın kendi yağlarında kavrulsunlar.
Haaa size sataşıyorlar mı? Yaw he he, deyin geçin. Onlarla kıyaslamaya zaman geçireceğinize, siz işinize devam edin.
Hani demokrasi bayramıydı ya, iste demokrasiye dikkat edin. Edin ki bir otorizme ve ne bileyim saltanata maltanata dönmesin. Herkese kendi dünyasını bırakın.