Trump, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Her zaman olduğu gibi General Motors ile işler hiç yolunda gitmiyor. Bize çok hızlı bir şekilde 40 bin ventilatör vereceklerini söylediler. Şimdi nisan sonunda sadece 6 bin tane verebileceklerini söylüyorlar ve çok fazla para istiyorlar." dedi. 


General Motors Üst Yöneticisi Marry Barra'ya da seslenen Trump, kendisine özel sektörün üretimini yönlendirme hakkı tanıyan yasaya vurgu ederek, "Savunma Üretim Yasası'nı devreye sokacağız." tehdidinde bulundu

Trump, paylaşımında, "General Motors, Ohio'da ahmakça terk ettikleri Lordstown tesisini ya da herhangi başka bir tesisi acilen açmalı ve hemen şu an ventilatör üretimine başlamalıdır. Ford, hadi hızlı bir şekilde ventilatör üretimine başlayın." dedi. 

Kovid-19 salgınının en çok görüldüğü New York için ise Trump, "Federal hükümetin gönderdiği binlerce ventilatör, New York depolarında duruyor. New York, hemen bunları gerekli yerlere dağıtmalı." dedi. 


Trump, pazar günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ford, General Motors ve Tesla, ventilatör ve diğer metal ürünleri üretmeye başlıyor, hızlı olun." vurgusu yapmıştı.