Tüm ürünlerinde doğallık ve bitkiselliği temel kurumsal ilke edinen Biota Laboratuvarları Nutraxin Collagen’in toz formunu üretti.

Günümüzde genellikle cilt sağlığı ve bakımı ile birlikte anılan kolajen takviyesi, aslında tüm insan vücudu için olmazsa olmaz yapısal, son derece işlevsel ve vücut için gerekli olan bir proteindir. 

Biota Laboratuvarları, bu kadar önemli bir proteini günlük beslenme süreçlerine dahil etmek için Nutraxin Collagen’in toz formunu dengeli beslenmek isteyenlerin kullanımına sundu. Yeni Nutraxin Powder; kahvesine, yoğurduna, smoothisine kolajen takviyesi eklemek isteyenler için önemli bir alternatif oluşturmaktadır. Nutraxin Collagen’in özel formülü her türlü yiyecek ve tarife kolayca eklenebilmekte.

Aromasız üretilen kolajen takviyesinin; yemeğe katılan tuz, kahveye katılan krema gibi günlük tüketime eklenerek doğal güzelliğe destek sağlamanın oldukça pratikleştiğini ifade eden Biota Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu; “Yoğun iş ve şehir hayatı dengeli beslenmenin bir parçası olarak gıda takviyeleri kullanımını gündeme getirmektedir.   Kolajen kemiklerde, kaslarda, deride ve tendonlarda bulunan insan vücudunun en önemli yapı taşlarındandır. Belli bir yaştan sonra vücutta sentezi azalmaktadır.”

Hidrolize Collagen Powder Kısa Bilgiler

Nutraxin Collagen, B’iota Laboratuvarları tarafından formüle edilmiş, güzelliği içeriden destekleyen bir gıda takviyesidir.

NUTRAXIN Collagen, güzellik kavramında önem taşıyan hyalüronik asit ve C vitaminini bir arada sunar. İçeriğinde yer alan kolajen, kolay emilen hidrolize kolajendir. Aroma içermez.
“C vitamini, cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen üretimine katkıda bulunur.”
Şeker, nişasta, tuz, maya, gluten, soya, mısır ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez. Sentetik renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamıştır.

Nasıl Tüketilir

Yetişkinler için takviye edici gıda olarak günde 1 porsiyon (yaklaşık 10 gr) 1 bardak suyla (250 ml) hazırlanarak içilir.  Nutraxin Collagen aroma içermez. Bu nedenle meyve suyu veya başka bir içeceğe karıştırarak kullanabileceği gibi yoğurda, salataya veya kek tariflerine de karıştırılabilir.


Hibya Haber Ajansı