Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


"14 Haziran'da Brüksel'de NATO Liderleri Zirvesi gerçekleştirildi. Her zaman olduğu gibi bu Zirve'de de insanlığın karşı karşıya kaldığı sorunlara dair somut ve kalıcı hiçbir adım atılmadı, hiçbir ifadede bulunulmadı.

Zirve, aldığı kararlardan çok; verilen pozlar, kim kiminle nasıl tokalaştı, kim nasıl selam verdi, kim ne giymiş gibi yersiz ve gereksiz magazin konularıyla gündem oldu.

Şişme botlarda kıyıya vurarak can veren yavrular için ve tüm dünyanın gözü önünde fütursuzca katliamlar yapan ülkeleri önlemek için hiçbir somut karar çıkmadı!

Bir tarafta servetine servet katan bir avuç insan varken diğer taraflar bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç bırakılan milyonlarca insan için hiçbir karar alınmadı!

Bilindik, artık bıkkınlık veren temenniler, ikili ilişkilerin hayati önemini vurgulayan, 'stratejik ortaklıklar devam edecek' kabilinden basmakalıp cümlelerle sona eren bir Zirve daha böylece gerçekleşmiş oldu.

Bir kez daha anlaşıldı ki dünyanın karşı karşıya kaldığı problemlere neden olanlar, insanlığın kanayan yaralarına, problemlerine merhem ve çözüm üretemiyorlar!"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nn düzenlediği basın toplantısına ilişkin özet görüntü ise şöyle:

 

Hibya Haber Ajansı