İmamoğlu, sırasıyla; Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Anadolu Efes ve ENKA kulüplerine yaptığı, 2036 İstanbul Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları destek ziyaretlerinin bir benzerini, Voleybol FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonu apoletli Eczacıbaşı Dynavit’e gerçekleştirdi.

Kulüp Başkanı Faruk Eczacıbaşı tarafından karşılanan İmamoğlu, beraberindeki İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ile birlikte, Eczacıbaşı Dynavit’in şampiyon sporcularının antrenmanını izledi. Antrenman sonrasında teknik heyet ve oyuncularla salonda bir araya gelen İmamoğlu, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

 

Eczacıbaşı Dynavit’in, voleybolda Türkiye’nin simge kulüplerinden biri olduğunu belirten İmamoğlu, “Biz istiyoruz ki, 2036’da İstanbul'da olimpiyatı yapalım, ev sahipliği yapalım. Hatta oyuncularımız, o dönemin yöneticileri olsun. Ama inanıyoruz; bu sefer 2036’da ev sahipliği yaparız. İstanbul'a da yakışır. Kadın voleybolu da spora olan ilgiyi ve morali yükseltti yani. Kulüplerimizle beraber başaralım istiyoruz.” diye konuştu.

 

İmamoğlu, İstanbul’a hizmet etmenin çok büyük bir onur ve keyif olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Hizmet ederken, her yönüyle tabii hizmeti önemsiyoruz. Olimpiyat yolculuğunda kendimize 2036’yı önemli bir tarih olarak koyduk. İstanbul'un değerli markaları var. Bunların hepsini ziyaret edemeyiz, ama bir kısmını ediyorum. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes ve ENKA kulüplerimizi ziyaret ettim. Eczacıbaşı Dynavit’i de ziyaret etmiş oldum. Bugün beraber bu yolculuğu birlikte yapalım istiyorum. Ve umarım, 2036’da dünyanın en önemli spor şölenini İstanbul’a kazandırırız.”

 

Ziyaret sonunda İmamoğlu’na, Eczacıbaşı Dynavit'in 100. yıl forması ile üzerinde “Cumhuriyetin Yüzü Atatürk’ün Kızları” yazılı atkı hediye edildi.

Hibya Haber Ajansı