İletişim Başkanı Altun: ''Gazze'deki ateşkesi takip edeceğiz'' 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail ile Filistin arasındaki ateşkes ile ilgili açıklamalarda bulundu. İletişim Başkanı Altun "Sayın Cumhurbaşkanımızın çabalarıyla gelinen ateşkes Filistinlilerin insanlık dışı ambargodan kurtarılması, Filistin ile İsrail arasında kalıcı bir çözüm bulunması için bir imkan olarak kullanılabilir. Türkiye Devleti olarak İsrail'in işlediği insanlık suçlarının, katlettiği sivil Filistinlilerin ve işgal ettiği toprakların hesabını vermesi için her platformda konuşmaya devam edeceğiz.
Mescid-i Aksa'daki saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz. Gazze'deki ateşkesi takip edeceğiz. Filistin topraklarında kalıcı çözüm için çabalayacağız" dedi. İsrail’in dün gece saat 02:00 itibariyle Filistin ile ateşkes sağladığını duyurdu ancak bugün cuma namazı çıkışında Mescid-i Aksa'da ateşkesi kutlayanlara Müslümanlara ses bombalarıyla saldırı gerçekleştirdi.
İletişim Başkanı Altun, İsrail 'in Filistin'e yönelik son saldırılarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeyi sürdüreceğiz. İsrail'in bu saldırgan tavrının son bulması için ne gerekiyorsa yapacağız. Mücadelemiz Filistin tam anlamıyla özgürlüğüne kavuşana kadar devam edecek" İfadelerini kullandı.