Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Sevgili Adıyamanlılar, değerli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bugün 5. gününe ulaştığımız Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum.

Kira desteği olarak aylık 3 bin TL ile 5 bin TL arasında ödeme yapıyoruz. Misafirhanelerde, otellerde, konteyner kentlerde kalanların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Mazot, gübre, yem bitkileri ve su ürünleri gibi desteklerle çiftçilerimizin zararlarını karşılıyoruz.

Elazığ depreminin ardından inşa ettiğimiz evlerde en büyük metrekareye sahip 3+1 evde aylık ödeme 990 TL’ye toplam borç da 214 bin TL’ye ancak çıkıyor. Süreç içinde yapılan ödemeler ve verilen destekler göz önüne alındığında devlet vatandaşlarına bu konutları hibe seviyesinde bir usul ile teslim ediyor.

Bay Kemal, “Yalan yanlış beyanlarla, biz geleceğiz her şey bedava olacak” diyor. 11 tane büyükşehir belediyen var acaba bu belediyeler Adıyaman’a ulaştılar mı? Ama AK Parti belediyeleri buradalar. 14 Mayıs’ta bunun hesabını sormaya var mıyız?

Pek çok meseleyi aynı anda çözüyoruz. Kalıcı konutların inşasını da inanılması zor bir hızla başlatıyoruz. 3 bini Adıyaman’da olmak üzere 14 bin 600 dükkan inşasını da yapacağız.

Van, Elazığ, Malatya, İzmir depremlerini yaşayan depremzedelerimiz bunun şahididir. Antalya, Muğla, Manavgat yangınlarını yaşayanlar bunun şahididir. 3,3 milyon kentsel dönüşüm projesinden yararlanan vatandaşlarımız bunun şahididir. Verdiğimiz sözlerin tamamını tuttuğumuz gibi deprem bölgesini ayağa kaldırma sözümüzü de tutacağız.

Adıyaman hak ettiği gelişmişlik seviyesine ulaşamamış bir şehrimizdir. Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz atılımlarla birlikte Adıyaman’ın önünde de yepyeni bir imkân açılmıştır. Her alanda kurduğumuz güçlü altyapının meyvelerini toplamaya başlayan bir Adıyaman göreceğiz. Deprem yaralar açmış olabilir ama bu şehri ne 7,7 ne de başka bir deprem yıkmaya yeter. Adıyaman hedefine doğru emin adımlarla yürüyecektir.

Deprem yıkıntıları altında son nefesini veren milletvekilimiz Yakup kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine de Allah’tan rahmet diliyorum. Bu iktidar terör örgütlerini gömdü. Bundan sonra da gömmeye devam edecek. Ancak bakıyorsunuz Bay Kemal PKK terör örgütünün uzantılarıyla el ele kol kola dolaşıyor. Bunlara en güzel cevabı 14 Mayıs’ta sandıkta vereceğiz. Bu 11 vilayette atacağımız adımlarla gereken hesabı 14 Mayıs’ta vereceğiz."

Hibya Haber Ajansı