Yurt çapındaki tüm eczacılara ücretsiz açık sistemle tüm ürünler tek ekranda görülebilecek, eczacıların iş yükleri hafifleyecek. 

Eczacı, eczane danışmanı ve yazılım uzmanı tarafından kurulan üç ortaklı genç girişim Novadan, eczacılık sektörüne özel çözümlerle ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. KOSGEB tarafından Ar-Ge inovasyon desteği alarak faaliyete başlayan yerli girişim, kuruduktan dört ay sonra 2 milyon TL yatırım aldı. Eczacılar arası takas sistemiyle 4,6 milyon TL'yi ekonomiye kazandırdı. 

 

Patentli teknolojiyle yarım saat süren iş 1,5 dakikada yapılabiliyor

Eczacıların pratik olmayan yapılardan şikayetleri üzerine “çoklu arama”yı geliştirdiklerini ifade eden Novadan Kurucu Ortağı Haki Poyraz, “Çoklu arama özelliği, eczacıların alacakları ürünlere tek kaynaktan çok daha hızlı ulaşmalarını sağlıyor. İhtiyaç duydukları ürünler için her ekrandan ayrı sipariş vermek zorunda kalan eczacılar, bu sistemle sipariş işlemlerinde kaybettikleri zamanı ürünleri tek ekrandan görüp sipariş vererek minimuma indiriyor. Novadan’ın patentli hizmeti, bir eczacının yarım saatte yaptığı sepet oluşturma işini 1,5 dakikaya düşürüyor.” dedi.

 

Takas sistemi eczacıya yılda 20 bin TL kazandırıyor 

Novadan’da eczanelerde son kullanma tarihi yaklaşan yüksek stoklu ürünler için takas sistemi de bulunuyor. Farklı alanlarda eczacılara faydalı olmayı ve hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Novadan, eczanelerin alacakları ürünleri yüksek stok maliyetine girmeden kendilerine uygun miktarlarda ve en uygun fiyata platformda satış yapan eczacılardan alabilmelerini sağlıyor. Böylece karlılıklarını artıran eczaneler, son kullanma tarihi yaklaşan yüksek stoklu ürünlerin çöpe atılmasını engelleyerek yılda ortalama 20 bin TL’lik kaybın önüne geçiyor.


Hibya Haber Ajansı

 

FACEBOOK PAYLAŞIMI