Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"AK Parti mahalli idareler karnesiyle milletimizin gözünde ibra olmuş milletimizin teveccühünü kazanmış bir partidir.

19 yıl önce iktidar kapısını açan 19 yıl boyunca iktidarda tutanda yerel yönetimlerdeki üstün gayretlerimiz hizmetlerimiz başarılarımızdır.

Mahalli idarelerin gücünü ve hizmet kabiliyetini daha da artırdık.

Vatandaşlarımızın hayatına dokunan hizmetlerin önemli bir kısmını halen belediyelerimiz yürütüyor.

Bu bakımdan her birinizin işlerini yürütürken büyük bir mekanizmanın en kritik parçası olduğunuzu unutmadan çalışması son derece önemlidir.

AK Parti son 19 yılda insanımızın beklentilerinin çıtasını da yükseltmiştir. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil kendisine kıymet verilmesini saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı soru sorduğunda cevap almayı bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini kısa vadede çözülmezse bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor.

Gönül belediyeciliği derken biz de işte böyle bir anlayışı kastediyoruz. Yani vatandaşa sorunlarına samimiyetle çözüm arayan gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gönülden yapılan her iş bereketlenir.

AK Partili Belediye Başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı vatandaşın içinde bulunmalı sokaktan çarşıdan pazardan ayağını asla kesmemelidir.

Emek vermeden icraat yapmadan eser üretmeden sadece sosyal medya mecraları ile vatandaşın kalbine girilemeyecektir.  Son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır.  Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini almaz alamaz. Bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerine imtiyaz sağlamak birilerine menfaat devşirmek birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir.

2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız manifestomuzdaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum.

Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin hatta tüm ihaleleri canlı yayınla yapın.

Yaptığınız işlerin tanıtın, önemli eserleriniz hizmetlerimiz görünsün.

Yerel Yönetimler Başkanlığımız illerimize yönelik özel çalışmalar yapıyor. Her belediyemizin röntgenini çekiyor. Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Unutmayınız sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı 2023'te ki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimini etkileyecektir.

Bunun için sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmenizi özellikle rica ediyorum."

Hibya Haber Ajansı