Erdoğan, “Karabağ zaferi ile Kafkaslarda 30 yıllık kanayan yara kapandı. Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanındayız, dünya bilsin ki yarın da yanında olacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi’de konuştu.
Başkan Erdoğan, “Karabağ zaferi ile Kafkaslarda 30 yıllık kanayan yara kapandı, bölgede barış umudu arttı” derken, “Kafkaslardaki barıştan yalnız Azerbaycan değil, Ermenistan da kazançlı çıkacaktır” dedi.
Başkan Erdoğan “Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanındayız, dünya bilsin ki yarın da yanında olacağız. Kalıcı barışa giden yolun, bölgedeki tüm halkların, devletlerin karşılıklı güven temelinde geliştirecekleri iş birliklerinden geçtiğine inanıyoruz. Türk milletine olmadık iftiralarla çamur atanlar önce Kafkaslara, Azerbaycan'a bakmalı. Sonra vicdanları elverirse yönelttikleri ithamları kendileriyle ayrıca konuşuruz. Medeniyet ile vandallık arasındaki farkı görmek isteyen, gelsin Karabağ'da iki dönem arasındaki farka baksın.Karabağ Zaferinden kimse rahatsız olmasın çünkü bu, yıkımın değil inşanın, zulmün değil adaletin zaferidir. Bu yıl Azerbaycan'ın kültür başkenti olan Şuşa'yı gelecek yıl da 'Türk Dünyası Kültür Başkenti' olarak görmekten memnuniyet duyarız" dedi.