Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Ülkemizin dört bir yanında adeta dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Hakikatin, hakkın, hukukun, özgürlüğün, insana dair her özlemin savunucusu olarak gördüğüm medya mensuplarımızın her birine başarılar diliyorum.

Siyasi hayatımız boyunca hep yakın mesai içinde olduğumuz basınımızla inşallah daha nice yolları birlikte yürüyeceğiz.

Doğru ve hakikatli bir kanaatin beslediği demokrasi kültürü milli iradenin üstünlüğünün güçlü bir şekilde korunmasının da temel şartıdır. Anadolu basını bu yönüyle de desteklenmesi, teşvik edilmesi gereken bir vazife görüyor.

Medya Özel Ödülleri kapsamında son yıllarda kaybettiğimiz değerlerin isimlerinin yaşatılıyor olması da önemli bir vefa örneğidir.

Tüm medya mensuplarımızı rahmetle yad ediyorum. Özgür, sorumlu ve milli basın milletimizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir.

Medyamızın yüz akları millete hizmet etmeyi en büyük şeref kabul edenlerdir.

Terör mücadele, Kıbrıs çıkarması, 15 Temmuz gibi kritik dönemlerde basının olumlu yaklaşımı tarihimize şanla şerefle kaydolmuştur.

Aynı şekilde 27 Mayıs Yassıada yargılamaları, 12 Eylül, 28 Şubat gibi dönemlerde milletinin yanında değil de darbecilerin yanında yer alanlar, ülkemizin kara kaplı defterine mimlenerek işlenmiştir.

Darbecilerin yanında saf tutanlar mimlenerek hafızalara kaydedilmiştir.

Kendi politikalarını kendi belirleyen bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıya kaldılar.

Vaktimizi ve enerjimizi heba etme girişimlerini boşa çıkardık.

Ülkemizi, küresel sistemin yeniden yapılanmasının dışına itmek için kıvrananların son umudu 2023'te eski Türkiye'yi yeniden hortlatmaktır, başaramayacaklar.

2023 Türkiye'nin ve Türk milletnin yeniden şahlanışının sembolüdür.

Türkiye geçmişte yaşadığı içe dönük kavgaların bedelini hem maddi hem manevi olarak ödedi.

Bugün, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023'ün eşiğindeyiz.

Tüm dikkatimizi ve gücümüzü geleceğimizin inşasına vermeliyiz."

Hibya Haber Ajansı