Ülkenin hizmet ticareti alanında en önemli platformu olan Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı, yetkililerin yaptıkları açıklamaya göre, bu yıl eylül başında Beijing’de düzenlenecek. Ticaret Bakanlığı yetkililerinden Chen Chunjiang, yapılan bir basın toplantısında Çin’in hizmet sektörünün açılımını genişleteceğini ve piyasaya erişim kısıtlamalarını daha da azaltacağını belirtti.

Beijing Belediyesi Ticaret Ofisi Başkanı Yan Ligang, 2021 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı’nın açılım, iş birliği ve küresel ekonominin canlanması kavramlarını vurgulayacağına ve dijital ekonomi ve karbon nötr aşama gibi güncel konulara odaklanacağına işaret etti. Söz konusu fuarın bazı etkinlikleri, geleneksel Çin Ulusal Konvansiyon Merkezi’nin yanı sıra kentin yeni bir referans noktası olan Shougang Parkı’nda gerçekleşecek. Adı geçen parkın, eskiden Shijingshan mahallesinde boş bir endüstri mevkii olduğu biliniyor. 

Yan’ın açıklamasına göre, 13 Temmuz Salı günü itibarıyla, 138 adet organizasyon ve Çin’de bulunan yabancı elçilikler, 2021 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı’nda sergi açma veya toplantılara katılma başvurusunda bulundu. 2-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, 130 bin metrekarelik bir alan üzerine yayılacak ve muhtemelen 100’den fazla forumun, konferansın ve ticari müzakereye ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı