İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Tütün İskelesi’nde düzenlenen programda konuştu. Akşener, “Atalarımızı, o büyük emek sahibi büyüklerimizi hürmetle anarak iktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun'a geldi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere geldiği Samsun'da ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi'nde konuşan Akşener, "Türkiye çok uzun zamandır 19 Mayıs'ı sadece gençlik ve spor bayramı olarak kutladı. Yani ne demek istiyorum; sadece sportif faaliyetlerin yapıldığı bir anma bayramı olarak kutlandı. Halbuki 19 Mayıs 1919, hem istikbalin hem istiklalin için, Anadolu'ya gitmek için, Anadolu'yu hareketlendirmek için, Anadolu'yu ateşlemek için ilk adımın atıldığı gün." dedi.

Bugün ilk adımın atıldığı yerde olduklarını belirten Akşener, "Allah o günün kahramanlarına bizi onlara karşı mahcup etmesin. Cenab-ı Hak o günlerin heyecanından bizleri ayırmasın” ifadelerini kullandı.

"Gençliğin umudu Meral Akşener" sloganları üzerine İYİ Parti lider, "Asıl biz büyüklerin umudu sizsiniz. O ilk adımın bekçisi de sahibi de sizsiniz. Onun için, ey Türk gençliği gücünün farkında mısın? Görevinin farkında mısın? İlelebet bu ülkeyi, bu milleti, bu devleti payidar kılmak için gereğini yapmaya hazır mısın?" şeklinde konuştu. 

İlk adımın atıldığı bugün aynı zamanda iktidar yürüyüşünü de başlattıklarını söyleyen Akşener, "Benimle yürümeye hazır mısınız? Kazanacak mıyız?" diye sordu.

Akşener şöyle devam etti:

"Allah beni sizlere karşı mahcup etmesin. Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin. Erzurum'dan Kars'a, Kars'tan Mardin'e, Türkiye'nin pek çok yerinden gelen gençlerimiz var aramızda. Dün büyük bir bölümüyle Anıtkabir'e gittik, Atatürk'ümüzün, Atamızın huzurunda O'nu andık. Bugün burada Türkiye'nin diğer yerlerinden gelen iyi ve cesur gençlerle ilk adımı birlikte atarak; atalarımızı, o büyük emek sahibi büyüklerimizi hürmetle anarak iktidar yolculuğumuzu başlatıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kurtulan değil kurtaran şehirde iktidar yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Allah bizleri utandırmasın. Allah sonucunu hayırlı etsin."


Sivil Düşücne Haber Portalı