Sinop’un Zeytinlik Mahallesi’ndeki Sinova Sitesi yönetimi, binada oturan sağlık çalışanları C. S. ve C. A. için tepki çeken bir karar alarak bina girişine astı. Asılan kararda, `sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını rica ederiz´ denildi. 

Binada oturan sağlık çalışanları C. S. ve C. A., kendileri için yazılan uyarı yazısının altına, yaşadıkları hayal kırıklığını ifade eden bir not yazdı.

Yazdıkları not şöyle:

*Eşlerimizin yurt dışında görevde olduğunu bildiğiniz halde, biz küçücük çocuklarımızı evde tek başlarına bırakıp, sizler için nöbete giderken sizler `bir şeye ihtiyacınız var mı?´ diye soracağınız yerde, bu dayanışmadan uzak, ayrımcı tavrınız bizlerin hem meslek onurunu, hem de çalışma azmini kırmaktadır.

*Bu şekilde tüm dünyanın birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması gereken bu zor günlerde bu tavrınız asla kabul edilemez. İnsan sevgisi üzerine kurulmuş bu mesleği icra ederken, sizleri aile fertlerinden ayırmayan bizler bu muameleyi hak etmedik, etmiyoruz.

*Bu yazıdan önce olduğu gibi, bildiğimiz bütün tedbirleri alarak giriş çıkış yapacağız. Bundan rahatsız olan sakinler merdiven seçeneğini kullansınlar lütfen. Siz bizi sağlıkçı diye ayırırken, biz sizi hastanede ayrım yapmaksızın tedavi edip iyileştirmeye çalışıyoruz.

*Bu zor günler geçtikten sonra, hastanede ya da mahallede kimsenin kapımızı çalmamasını rica ederiz.

Sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkiler üzerine yazı kaldırıldı.