Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Kısırlığı yenmenin sırrı streste!
Sağlık problemi olmadığı halde 100 çiftten 20'si bebek sahibi olamıyor. Hiçbir problemi olmadığı halde teşhis konulamayan kısırlığın en büyük nedeni ise STRES.
11 Agustos 2015 - 02:17:29

Çocuk sahibi olma isteği ile doktora başvuran çiftlerin yarıdan fazlası açıklanamayan kısırlığa (infertilite) sahip. Güncel teknolojiler ile teşhis edilemeyen kısırlık yaşayan çiftlerin önemli bir kısmı, hiçbir yardım almadan kendiliğinden gebelik elde edebilmektedir. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir konuyla ilgili bilgi verdi. 

PANİĞE KAPILMAYIN 

Gebe kalma süresinin uzaması, çiftler için stres kaynağı olabilir. Erkekler genellikle sorunları inkar etme yolunu kullanarak stresle baş ederler. Kadınlar ise; âdet günü hesabı, ilişki zamanlaması, yumurtlama takibi ve âdet gecikmesi beklentisi içinde oldukları için çok daha fazla stresle baş ederler. Eşinden yeteri kadar destek görmeyen kadınların gebelik şansı düşük ise stres katlanarak artar. Bir yıl süreyle gebelik elde edilemiyorsa mutlaka tedaviye başlanmalıdır.   Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Diyeti bozmadan tatlı yemek mümkün
Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, diyet yapan ve tatlıdan vazgeçemeyenler için hafif ve şekersiz tariflerle hazırlanmış minik atıştırmalıklar yenebileceğini söyledi. Şef Damla Şeftalicioğlu ise, diyet yapanlar için sağlıklı tatlı tarifleri verdi.
Kariyerlerini değil yumurtalarını donduruyorlar
Kadınların yumurta dondurma işlemine ilgisi giderek artıyor.
Obezite testinizi yapın
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerinin kurduğu Yaşam Rehberim Kulübü tarafından Dünya Obezite Günü nedeniyle SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde “Obeziteye Ne Kadar Yakınsızınız” konulu etkinlik düzenlendi.
Bu kan gruplarına aman dikkat! Çünkü...
Araştırmaya gӧге kаn gгuрlагıуlа hastalıklar агаѕınԁа ӧnеmlі bаğlаntı vаг.
Bu besinlerle vücudunuzdaki iltihabı atın
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, besinlerdeki antioksidanların hücreleri serbest radikallere karşı koruduğunu belirterek vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olduğunu kaydetti.
İngiltere'de her iki kişiden biri kanser olacak
İngiltere'de yapılan bir araştırma, ülkedeki her 2 kişiden birine hayatının bir döneminde kanser teşhisi konulacağını ortaya çıkardı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR