Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Lavrov: ABD, IŞİD’e karşı Esad’la birlikte çalışmalı
ABD’nin Suriye politikasını eleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington’a IŞİD’le mücadelede ‘çift yönlü yaklaşım’ önerisinde bulundu. Rusya’da yayın yapan Rossiya-1 televizyonuna konuşan Lavrov, IŞİD’le mücadelede konusunda açıklamalarda bulundu.
09 Agustos 2015 - 23:24:41
ABD’nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı muhattap kabul etmeme kararını ‘tuhaf’ bulduğunu belirten Lavrov, “Esad, kimyasalların imhasında tamamen meşru ortakken, nasıl oluyorsa terörle mücadelede meşru olmuyor” dedi.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile gerçekleştirdikleri görüşmelere de değinen Lavrov, IŞİD’le mücadelede ‘çift yönlü yaklaşım’ın benimsenmesi gerektiğini belirtti.
ÇİFT YÖNLÜ YAKLAŞIM ÖNERİSİ
“Bu çift yönlü yaklaşım, hem bir koalisyon oluşturulmasını hem de bu koalisyonu destekleyecek siyasi sürecin canlandırılmasını içeriyor" diyen Lavrov, 'vatan sever askerlerin oluşturduğu silahlı gruplar'ın yanı sıra Suriyeli siyasi güçlerin bu sürece dahil olması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hazırladığı IŞİD planını da hatırlatan Lavrov, “Bu girişim, hali hazırda savaşan gruplarında dahil olacağı bir koalisyonun kurulmasını da içeriyor. Birbirleri ile mücadele etmek yerine, öncelikle ortak tehdit üzerinde anlaşılmalı, ardından ülkelerinde nasıl yaşamak istediklerimi müzakere etmeliler” dedi.
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriye’deki terörizmin yerini bir iç savaşın almaması için Moskova’nın siyasi süreci desteklemeye hazır olduğunu da belirtti.

sputniknews
 

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Baltimore'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
ABD'nin Baltimore kentinde siyahi genç Freddie Gray'in gözaltındayken hayatını kaybetmesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.
Cidde'de intihar saldırısı
ABD'nin Cidde Başkonsolosluğu yakınlarında gerçekleştirilen intihar saldırısında 2 polis yaralandı.
'Müslümanların haklarını savunacağım'
Birleşik Krallık'taki seçimde İskoç Ulusal Partisi'nin ilk Müslüman kadın milletvekili seçilen Sheikh, Müslümanların sesini duyurmak ve haklarını savunmak için çalışacağını belirtti.
Rus uçaklarının ABD gemisini taciz görüntüleri olay oldu
Rus savaş uçaklarının Batı'ya yönelik tacizi ilk kez bu kadar sert oldu. ABD savaş gemisini adeta teğet geçen uçakların çarpıcı görüntüleri ortaya çıktı.
BM'ye Libya'da şok!
Libya'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek olan BM Libya Özel Temsilcisi Kobler'i taşıyan uçağın, Libya'nın doğusundaki Tobruk Havalimanı'na inişine izin verilmediği bildirildi.
AB'den vize resti
Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, Türk vatandaşlarına vizenin 72 koşulu yerine getirilmesi ile kaldırılacağını söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI