Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Acılı anneler için en güzel hediye "Çözüm Süreci"
Çocukları terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen anneler, Çözüm Süreci'nin barışla sonuçlanmasının en güzel hediye olacağını düşünüyor.
09 Mayis 2015 - 14:48:09

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen anneler, kendilerine verilecek en güzel Anneler Günü hediyesinin Çözüm Süreci'nin barışla sonuçlanması olduğunu belirtiyor.

Üniversitede okuyan çocukları kandırılarak dağa götürülen anneler, Anneler Günü'ne evlatlarından uzakta, buruk giriyor.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi Bölümü 2. sınıfta okurken geçen yıl örgüt tarafından kandırılarak dağa götürülen Fatih Eren'in annesi Behiye Eren, oğlu dağda olduğu sürece Anneler Günü'nü kutlamadığını söyledi.

"Anneler Günü, bizim için yoktur. Bu ülkede ne zaman barış olursa, ne zaman çocuklarımız gelirse, o gün bizim için Anneler Günü'dür" diyen Eren, oğlunun yanında olmasının en büyük hediye olduğunu belirtti.

"Umudumuz önce Allah, sonra Erdoğan'dır"

Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü 2. sınıf öğrencisiyken kandırılarak dağa götürülen Mustafa Tunç'un annesi Boziye Tunç da en büyük özleminin okulu bitirdikten sonra oğlunu evlendirmek olduğunu ifade ederek, şimdiyse oğlunun hasretini çektiğini anlattı.

Barış olmasını istediklerini vurgulayan Tunç, çocuklarının eve dönmesini beklediklerini dile getirdi.

"Çocuklarımızın geldiği gün bizim için Anneler Günü'dür. O gün mutlu olacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan barışı istiyoruz. Umudumuz önce Allah, sonra Erdoğan'dır" ifadesini kullanan Tunç, şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan'dan ricamız, bu hediyeyi bize versin. Anneler günü hediyemiz barış ve evlatlarımız olsun. O hediyeyi bize sunsun. İnşallah o hediye gelecek. Kendisine hep dua edeceğiz. Cumhurbaşkanımız da annesini çok severdi. Bizim evlatlarımız da öyleydi. Bu şeref, Sayın Erdoğan'a nail olsun. Umudumuz önce Allah, sonra Erdoğan'dır." 

"Artık bu memlekette huzur ve barış olsun"

Anne Hamide Ayhan da oğlu Turan'ın 25 yıl önce, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi kızı Aynur'un da geçen yıl dağa gittiğini ifade ederek, bu acıyla Anneler Günü'nü kutlayamadıklarını kaydetti.

Ayhan, "Çocukları hem dağda hem de askerde olanların yarası da kalbimizden çıkmıyor. Artık bu memlekette huzur ve barış olsun. Dağdakiler evlerine gelsin. Askerlere de bir şey olmasın" diye konuştu.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Akdoğan: 'AK Parti varsa çözüm süreci var'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Eğer, AK Parti güçlü bir şekilde varsa çözüm süreci var, AK Parti güçlü bir şekilde varsa yeni anayasa yapılabilir. AK Parti güçlü değilse bunların hiçbiri olmaz' dedi.
Uçaklarda Kürtçe anons dönemi başlayacak
Çözüm konusunda devreye girecek yeni mekanizma, hükümet ile vatandaş arasında köprü olacak. Uçaklarda Kürtçe anons dönemi başlayacak.
'Kandil Öcalan'ın çağrısına uyacak'
PKK'nın eski yöneticilerinden Nizamettin Taş, örgütün, Abdullah Öcalan'ın silah bırakma çağrısına uyacağını belirterek,"Öcalan'ın kararına Kandil'de karşı çıkacak hiçbir güç yoktur" dedi.
Silah bırakma çağrısına ilk yanıt geldi
Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’nın şehir yapılanması olan YDG-H tarafından kurulan çadırlar kaldırıldı.
Askere havan saldırısı!
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının güvenlik güçlerine havan atışı yaparak saldırı düzenlediğini açıkladı.
Arınç: Çözüm Süreci yeni baştan
Türkiye Başbakan Yardımcısı Arınç, "Hangi partiyle koalisyon kuracaksak kuralım Çözüm Süreci'ni ismi dahil, yöntemleriyle varacağı noktayla yeni baştan ele almaya mecburuz" dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV'de katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR