Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
'Kandil'i dolduruşa getirmeye çalışanlar var'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Biz dışarıda kaldık, biz de bunun parçası olmalıyız' diye Çözüm Süreci'nin parçası olmak istedikleri için Kandil'i dolduruşa getirmeye çalışanlar var" dedi.
28 Mart 2015 - 19:15:39

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, partisinin, Cemil Meriç Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'ndaki konuşmasında, Ankara'da her seçimde çıtayı biraz daha yukarı çektiklerini belirterek, genel seçimde yüzde 50'yi aşmak gerektiğini söyledi.

Bu bağlamda tüm teşkilat mensuplarının yaptıkları çalışmalarının çok önem taşıdığını vurgulayan Akdoğan, "AK Parti'nin bu seçimden çok güçlü bir şekilde çıkması gerekiyor. Bizim hedefimiz birinci parti, tekrar hükümet olmak değil. Elbette bunları yapmamız gerekiyor ama çok güçlü çıkmamız gerekiyor. Çünkü biz güçlü bir şekilde çıkarsak güven ve istikrar devam edebilir, Çözüm Süreci başarıya ulaşabilir, yeni anayasa yapılabilir" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin şansının AK Parti olduğunu vurgulayan Akdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"O zaman sorumluluk bizlerin omuzunda. İşte bu yüzden 'Çözüm Süreci' dedik. Türkiye daha da güçlensin diye, birlik bütünlük pekişsin, kardeşler hukuku gelişsin diye Çözüm Süreci dedik. Çözüm Süreci'nin sahibi AK Parti'dir, Tayyip Erdoğan başlatmıştır bu süreci, bu sürecin mimarıdır ve onu, söylediklerini dikkate almadan, ona ileri, geri konuşarak bu süreç devam etmez. Sürecin mimarıdır Tayyip Erdoğan, sessiz devrimleri gerçekleştiren kişidir Tayyip Erdoğan."

Akdoğan, anketlere göre Çözüm Süreci'ne yüzde 70'lere yakın toplumsal destek olduğunu bildirerek, bunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve AK Parti'ye duyulan güven neticesinde oluştuğunu kaydetti.

Çözüm Süreci'nin devlet projesi olduğunu belirten Akdoğan, bunun sadece AK Parti'nin değil milletin de politikası olduğunu söyledi.

"PKK'nın bir an önce silah bırakması çok büyük önem taşıyor"

Akdoğan, "Bu yüzden bu süreci el birliğiyle devam ettirmek zorundayız" diyerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şunu kabul etmeyiz: Bir yanda silah olsun bir yanda siyaset olsun. Bu bir kandırmacadır. Demokrasinin olduğu yerde silaha yer yoktur, siyasetin kabul edildiği yerde silaha yer yoktur. Bu yüzden PKK'nın, terör örgütünün bir an önce silah bırakması, silahları gömmesi çok büyük önem taşıyor. Birileri bundan rahatsız. Dışarıdan bu süreci karıştırmak isteyen çevreler, odaklar, ülkeler şu şekilde müdahalede bulunuyor. Birinci dış etki sabote etme çabası yani Çözüm Süreci'ni nasıl sabote edebiliriz diye birtakım arayışlara girenler var. 'PKK, Türkiye'nin başına bela olmaktan çıkarsa benim başıma bela olur' diye düşünen bazı ülkeler var.

İkincisi, 'denklemden PKK çıkarsa biz kimi kullanacağız, Suriye'de Irak'ta biz bu enstrümanı kullanıyoruz', bu denklemden çıkmasın isteyenler var. Üçüncüsü de Türkiye, kendi iç sorununu çözmeye çalışıyor, bu milli bir proje. Kendi imkanlarıyla çözmeye çalışıyor, 'Biz dışarıda kaldık, biz de bunun parçası olmalıyız, üçüncü göz, taraf olmalıyız' diye sürecin parçası olmak istedikleri için Kandil'i dolduruşa getirmeye çalışanlar var." 

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
''Dün kardeşken bugün birbirimize kurşun sıkar olduk''
Çorum Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi Kulübü ve Yedi Halka Dergisi tarafından organize edilen ve Gazeteci-Yazar Ufuk Coşkun’un konuşmacı olarak katıldığı” Çözüm Süreci ve Eğitim ” konulu bir konferans düzenlendi.
'Kandil Öcalan'ın çağrısına uyacak'
PKK'nın eski yöneticilerinden Nizamettin Taş, örgütün, Abdullah Öcalan'ın silah bırakma çağrısına uyacağını belirterek,"Öcalan'ın kararına Kandil'de karşı çıkacak hiçbir güç yoktur" dedi.
Başbakanlıkta Çözüm Süreci toplantısı
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çözüm Süreci Toplantısı düzenlendi.
Hakan Fidan ayağının tozuyla ’çözüm süreci’ toplantısında
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki ’çözüm süreci’ toplantısı başladı. Toplantıya görevine geri dönen MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.
'Silahların gölgesinde barış olmaz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede siyaset yapmak istiyorlarsa önce silahların gölgesinden kurtulacaklar. Silahların gölgesinde barış olmaz" dedi
Kurtulmuş'dan Çözüm Süreci açıklaması
Bakanlar Kurulu'nun ardından Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, önemli açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR