Barzani'den flaş açıklama! Artık çok geç
IKBY Başkanı Barzani, referandumun ertelenmesi için artık vaktin çok geç olduğunu açıkladı.
22 Eylül 2017 - 19:03:06
Barzani, Erbil kentindeki son "referanduma evet" mitinginde yaptığı konuşmada, "Referandumun ertelenmesi için gece-gündüz baskıya maruz kalıyoruz. Biz başarısızlığa uğrayan geçmişe dönmeyeceğiz. Görüşmelere çok ciddi ve açık bir zihniyetle ancak 25 Eylül'den sonra hazırız. Artık çok geç ve referandumun ertelenmesi için vakit kalmadı. Buradan söylüyorum, kendimi halkım karşısında utandıracak birisi değilim" ifadelerini kullandı.
Barzani, 
"Referandum sınırların çizilmesi, emrivaki fikirlerin dayatılması değil ancak bağımsızlık isteyen bir halkın tercih ettiği yoldur. 25 Eylül'den sonra sınır, petrol, doğal gaz ve tartışmalı bölgeler konusunda görüşmelere açığız" dedi.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'İsa'ya değil babaanneme tapın' deyip yılbaşını yasakladı
Ülkede yeni yılın kutlanmasını yasaklayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, halktan İsa'ya değil babaannesine tapınmasını istedi.
Flynn Rusya iddiaları ile ilgili ne anlatacak?
Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn’ın avukatı Trump’ın kampanya döneminde Rusya ile işbirliği yaptığı iddialarıyla ilgili ifade verebileceğini; karşılığında dokunulmazlık istediğini söyledi.
Rusya: Obama idaresi can çekişiyor
Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD’nin bazı Rus diplomatik temsilcilikleri kapatma ve Rus diplomatları sınır dışı edilmesi yönünde aldığı kararın, giden idarenin ‘can çekişmesine’ benzediğini söyledi.
'Esad'a İran ziyaretinde Rus jetleri eşlik edecek'
Rusya’nın ardından son 5 yılda ilk yurtdışı ziyaretini İran’a yapacağı söylenen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın ziyaretinde, Suriye liderinin uçağına 4 Rus savaş uçağının eşlik edeceği iddia edildi.
ABD Irak'ta yeni askeri üs kurdu
ABD'nin, Musul'u geri almaya hazırlanan Iraklı askerlerin bulunduğu bölgenin yakınında, topçu atışı desteği sağlayacak üs kurduğu bildirildi
Barcelona'dan skandal haritaya açıklama!
Barça TV'de yayınlanan programda Hatay, Güneydoğu Anadolu ve İstanbul'un Avrupa yakası Türkiye haritasında gösterilmemişti. Kulüp konuyla ilgili açıklama yaptı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI