CHP’den pes dedirten kurultay!
CHP’nin sözde Adalet Kurultayı'nda şehit aileleri ve polisler için panel yapılacak. Trajikomik olan ise Demirtaş'ın buna destek vermesi.
21 Agustos 2017 - 09:42:34
 

Osman Nuri CERİT / ANKARA

Sözde ‘adalet’ yürüyüşünde FETÖ sanıklarının yakınları, ‘terör’ suçlarından yargılanan HDP’li milletvekilleri ve Kandil’den açıklama yapan PKK’lı teröristler tarafından desteklenen CHP,  aynı cepheyi yeniden bir araya getirecek sözde ‘adalet’ kurultayı için hazırlıklarını tamamladı. Çanakkale’de 26 Ağustos tarihinde toplanacak kurultayda masaya yatırılacak konular arasında “Şehit Ailelerine Adalet”, “Asker ve Polise Adalet” ve “Akademisyenlere Adalet” başlıkları yer alıyor. Bu panelleri manidar kılan nokta ise yaptığı çağrıyla 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, sözde “adalet” kurultayına destek vermesi oldu. 

İhraç edilmeler tartışılacak

HDP, Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden yaptığı çağrının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sözde “adalet” yürüyüşüne de katılarak destek vermişti. FETÖ sanıklarının yakınlarının da katıldığı “adalet” yürüyüşüne bir destek de, Kandil’den PKK adına açıklama yapan terörist Mustafa Karasu’dan gelmişti. CHP’nin sözde “adalet” kurultayında ele alınacak manidar bir diğer başlık ise “Akademisyenlere Adalet” konusu olacak. Panelde, FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen, haklarında yargı süreci devam eden akademisyenlerin durumu tartışılacak...

Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Zaman Gazetesi önünde arbede
Zaman Gazetesi önünde toplanan kalabalık grup, kayyumların bina içerisine girmesine izin vermeyince, polis müdahale etti.
Batman Belediye Başkanı serbest bırakıldı
Batman'da , "özerklik" açıklamalarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Belediye Başkanı Sabri Özdemir ifadeye çağrıldı.
İstanbul'da operasyon! Giriş- çıkışlar tutuldu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Anadolu yakasında arama-uygulama operasyonu başlattı. 1000'e yakın polisin katıldığı operasyonlarda İstanbul'a giriş çıkış noktaları tutuldu.
Şırnak'ta hastaneye silahlı saldırı
Şırnak Cizre'de Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'ne uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi.
Kara kış kapıda
Türkiye’de yılbaşına kadar aşırı yağmur, sel ve taşkın risklerinin yaşanacağına dikkat çeken uzmanlar, El Nino’nun Kuzey Avrupa’da da şiddetli kar yağışına yol açabileceğini belirtiyor
Baba, kendisine saldıran şizofren oğlunu öldürdü
Adana’da bir baba, kendisine satır ile saldıran şizofren hastası oğlunu pompalı tüfek ile öldürdü. İlk başta şizofren gencin intihar ettiğini söyleyen ailenin, daha sonra gerçeği itiraf edince baba gözaltına alındı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR