CHP’den pes dedirten kurultay!
CHP’nin sözde Adalet Kurultayı'nda şehit aileleri ve polisler için panel yapılacak. Trajikomik olan ise Demirtaş'ın buna destek vermesi.
21 Agustos 2017 - 09:42:34
 

Osman Nuri CERİT / ANKARA

Sözde ‘adalet’ yürüyüşünde FETÖ sanıklarının yakınları, ‘terör’ suçlarından yargılanan HDP’li milletvekilleri ve Kandil’den açıklama yapan PKK’lı teröristler tarafından desteklenen CHP,  aynı cepheyi yeniden bir araya getirecek sözde ‘adalet’ kurultayı için hazırlıklarını tamamladı. Çanakkale’de 26 Ağustos tarihinde toplanacak kurultayda masaya yatırılacak konular arasında “Şehit Ailelerine Adalet”, “Asker ve Polise Adalet” ve “Akademisyenlere Adalet” başlıkları yer alıyor. Bu panelleri manidar kılan nokta ise yaptığı çağrıyla 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, sözde “adalet” kurultayına destek vermesi oldu. 

İhraç edilmeler tartışılacak

HDP, Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden yaptığı çağrının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sözde “adalet” yürüyüşüne de katılarak destek vermişti. FETÖ sanıklarının yakınlarının da katıldığı “adalet” yürüyüşüne bir destek de, Kandil’den PKK adına açıklama yapan terörist Mustafa Karasu’dan gelmişti. CHP’nin sözde “adalet” kurultayında ele alınacak manidar bir diğer başlık ise “Akademisyenlere Adalet” konusu olacak. Panelde, FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen, haklarında yargı süreci devam eden akademisyenlerin durumu tartışılacak...

Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Polis IŞİD depo ve hücrelerini çökertti
Ankara Garı önünde canlı bombaların kendilerini patlatmaları sonucu 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının akabinde soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamın Gaziantep'teki bombaların saklandığı depolar, hücre evler, canlı bombaların bindiği aracın plakasının sökülmüş halde bir garajda bulunmasının ardından olay aydınlatıldı.
İki yeni vergi geliyor
Hazırlanan Ulusal Enerji Verimliliği Strateji Planı Taslağı, elektrik ve iklim değişikliği vergileri konulmasını hedefliyor.
PKK'dan askere yine bombalı tuzak!
Silvan'da terör örgütü PKK'nın yol kenarına bıraktığı el yapımı patlayıcı, askeri araçların geçişi sırasında patlatıldı.
TIR otomobili biçti: 5 ölü
Kastamonu’da TIR ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi hayatını kaybetti.
FETÖ'cü hainleri göreve atayan kirli el kim?
Manisa'da FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan ve adli kontrolle serbest bırakılan 16 askerin, savcılığa görüş sorulmadan göreve başlatıldığı tespit edildi. Göreve iade edilenler arasında ByLock'çu askerler bile var.
Kilis kent merkezine 3 roket mermisi daha düştü
Kilis kent merkezine Suriye'de IŞİD kontrolündeki bölgeden ateşlenen 3 roket mermisi daha düştü. Roketlerden birinin patlamadığı belirlenirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI