CHP’den pes dedirten kurultay!
CHP’nin sözde Adalet Kurultayı'nda şehit aileleri ve polisler için panel yapılacak. Trajikomik olan ise Demirtaş'ın buna destek vermesi.
21 Agustos 2017 - 09:42:34
 

Osman Nuri CERİT / ANKARA

Sözde ‘adalet’ yürüyüşünde FETÖ sanıklarının yakınları, ‘terör’ suçlarından yargılanan HDP’li milletvekilleri ve Kandil’den açıklama yapan PKK’lı teröristler tarafından desteklenen CHP,  aynı cepheyi yeniden bir araya getirecek sözde ‘adalet’ kurultayı için hazırlıklarını tamamladı. Çanakkale’de 26 Ağustos tarihinde toplanacak kurultayda masaya yatırılacak konular arasında “Şehit Ailelerine Adalet”, “Asker ve Polise Adalet” ve “Akademisyenlere Adalet” başlıkları yer alıyor. Bu panelleri manidar kılan nokta ise yaptığı çağrıyla 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, sözde “adalet” kurultayına destek vermesi oldu. 

İhraç edilmeler tartışılacak

HDP, Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden yaptığı çağrının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sözde “adalet” yürüyüşüne de katılarak destek vermişti. FETÖ sanıklarının yakınlarının da katıldığı “adalet” yürüyüşüne bir destek de, Kandil’den PKK adına açıklama yapan terörist Mustafa Karasu’dan gelmişti. CHP’nin sözde “adalet” kurultayında ele alınacak manidar bir diğer başlık ise “Akademisyenlere Adalet” konusu olacak. Panelde, FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen, haklarında yargı süreci devam eden akademisyenlerin durumu tartışılacak...

Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'IŞİD'in Türkiye sorumlusu' telefonla fıstıklı sarma ve köfte istemiş
Diyarbakır'da HDP mitingine düzenlenen saldırıya ilişkin soruşturma dosyasında IŞİD mensuplarının telefon konuşmaları da yer alıyor. Dosyada Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile dinlenen saldırının firari sanığı ve IŞİD'in sınır emiri Ebu Bekir kod adlı İlhami Balı'nın ilginç görüşmeleri dikkat çekti.
Muş'ta çığ faciası
Muş-Diyarbakır karayolunda mahsur kalan 30 kişiyi kurtarmaya giden ekibin üzerine çığ düştü.
Ekranların meşhur bal reklamcısı dolandırıcılıktan gözaltına alındı
Televizyon ekranlarında 5 kilo balı 100 TL'ye satmasıyla tanınan Ekrem İncel, Silivri'de arazi dolandırıcılığı iddiasıyla gözaltına alındı.
'Ankara'ya 5 bin komando taşınması son anda engellendi'
Hürriyet yazarı Murat Yetkin, darbe sırasında Şırnak'tan 5 bin komandonun Ankara'ya taşınmasının planlandığını, bu planın son anda engellendiğini yazdı.
Usulsüz dinleme operasyonunda 7 kişi adliyeye sevk edildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 16 ilde başlattığı operasyon kapsamında gözaltına alınanlardan 7 kişi, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
İşte MKE Müdürü Tanrıverdi için istenen ceza
Suçüstü yakalanan MKE Müdürü Mustafa Tanrıverdi hakkındaki soruşturma tamamlandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI