Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
CHP’den pes dedirten kurultay!
CHP’nin sözde Adalet Kurultayı'nda şehit aileleri ve polisler için panel yapılacak. Trajikomik olan ise Demirtaş'ın buna destek vermesi.
21 Agustos 2017 - 09:42:34
 

Osman Nuri CERİT / ANKARA

Sözde ‘adalet’ yürüyüşünde FETÖ sanıklarının yakınları, ‘terör’ suçlarından yargılanan HDP’li milletvekilleri ve Kandil’den açıklama yapan PKK’lı teröristler tarafından desteklenen CHP,  aynı cepheyi yeniden bir araya getirecek sözde ‘adalet’ kurultayı için hazırlıklarını tamamladı. Çanakkale’de 26 Ağustos tarihinde toplanacak kurultayda masaya yatırılacak konular arasında “Şehit Ailelerine Adalet”, “Asker ve Polise Adalet” ve “Akademisyenlere Adalet” başlıkları yer alıyor. Bu panelleri manidar kılan nokta ise yaptığı çağrıyla 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, sözde “adalet” kurultayına destek vermesi oldu. 

İhraç edilmeler tartışılacak

HDP, Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden yaptığı çağrının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sözde “adalet” yürüyüşüne de katılarak destek vermişti. FETÖ sanıklarının yakınlarının da katıldığı “adalet” yürüyüşüne bir destek de, Kandil’den PKK adına açıklama yapan terörist Mustafa Karasu’dan gelmişti. CHP’nin sözde “adalet” kurultayında ele alınacak manidar bir diğer başlık ise “Akademisyenlere Adalet” konusu olacak. Panelde, FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen, haklarında yargı süreci devam eden akademisyenlerin durumu tartışılacak...

Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başbakan Davutoğlu yaralı askerleri ziyaret etti
Başbakan Davutoğlu, Ağrı'da teröristlerle girdikleri silahlı çatışmada yaralanan ve tedavileri için GATA'ya getirilen yaralı askerleri ziyaret etti.
Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili'nden Erdoğan'a mektup
Aram Ateşyan, Almanya’nın “Ermeni soykırımı yasa tasarısı”nı kabul etmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı.
Yurt genelinde kar yağışı uyarısı
Meteoroloji, İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu bazı illerde bugün ve yarın için kar yağışı uyarısında bulundu.
Gazeteci Nazlı Ilıcak'ın koruması da tutuklandı
Gazeteci Nazlı Ilıcak'ın koruması Serdar A, Muğla'nın Milas ilçesinde tutuklandı
Ankara'da polise silahlı saldırı
Altındağ ilçesinde bir grubun zarar verdiği iş yerinde olay yeri incelemesi yapan polis memuru, tekrar olay yerine gelen saldırganlardan birinin silahını ateşlemesi sonucu göğsünden vurularak ağır yaralandı
İslam Ordusu terörle mücadele edecek
Türkiye’nin de katılımıyla kurulan İslam Ordusu, öncelikle Hristiyan Batı’nın Orta Doğu’ya musallat ettiği terör belasıyla mücadele edecek. İslam beldelerinin ‘uyduruk’ terör örgütleri bahanesiyle işgal dönemi de geride kalacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR