Ünlü holdingin içini böyle boşaltmışlar!
Gaziantep'teki FETÖ soruşturmasında, Cahit Nakıboğlu ve ailesinin, 51 şirketin bağlı olduğu holdingin içini nasıl boşalttığı anlatıldı.
20 Agustos 2017 - 14:40:19
 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal koordinasyonunda, Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında yaklaşık bir yıl önce kayyum atanan Naksan Holding'in ortak ve yöneticisi 25 sanığın, "silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet" suçlarından cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı. İddianame 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve vergi müfettişleri bilirkişi raporlarının da yer aldığı 628 sayfalık iddianamede, cezalandırılması istenen sanıklar arasında Naksan Holding eski yönetim kurulu başkanı tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu ile oğlu tutuklu sanık Taner Nakıboğlu ve ABD'de yaşayan kardeşi firari sanık Osman Nakıboğlu da yer alıyor.

Naksan Holding bünyesinde 51 şirketin bulunduğu, yapılan inceleme sonucunda bu şirketlerin FETÖ/PDY terör örgütünün sermayesi ile ticari alanda
faaliyette bulunmak üzere kurulduğu ve tamamen FETÖ/PDY terör örgütüne ait bir iktisadi işletme olduğu belirtilen iddianamede, Taner Nakıboğlu'nun örgütün sözde "bölge abisi" firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı ve il mütevelli heyetinde bulunduğu kaydedildi.

SÜPER ABİ İDDİASI!

FETÖ'nün kentteki sözde yöneticileri tarafından "süper abi" diye hitap edildiği belirtilen Taner Nakıboğlu'nun, ismi örgüt elebaşı Fetullah Gülen tarafından verilen ve mütevelli heyeti başkanı olduğu Zirve Üniversitesinde, holdinge kayyum atanması ihtimali üzerine, ekonomi, maliye ve hukuk bölümlerinden akademisyenlerle "hileli iflas" toplantıları yaptığı ifade edilen iddianamede, Nakıboğlu'nun böylelikle kamuoyunda holdingin kayyum heyetince zarara uğratıldığı algısı oluşturmayı hedeflediği aktarıldı.

22 MİLYON DOLAR BOŞALTILDI 

Nakıboğlu ailesinin, şehrin çeşitli yerlerindeki iş yeri, konut, iş hanı gibi taşınmazları satarak parayı parça parça Osman Nakıboğlu'na aktardığına dikkat çekilen iddianamede, bu miktarın da yaklaşık 22 milyon dolar olduğu, böylelikle sanıkların muhtemel kayyum atanmasından önce holdingin içini boşalttığı bilgisine yer verildi. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Baykal kasedinde dikkat çeken isim
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'kaset' soruşturmasında 170 şüpheliden 120'si hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 1 numara olduğu soruşturmada Deniz Baykal'ın evinin de aralarında bulunduğu 17 adrese böcekle kumpas kurulduğu saptandı. Böceklerin elektrik buatı, televizyon hoparlörü ve yapay çiçek saksılarının içine gizlendiği belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik böcek dinlemesi yapan ekibin aynı zamanda Baykal veMHP'lilere yönelik kumpasta da görev aldığı tespit edildi. 36 şüpheli gözaltına alındı.
HSYK Başkanvekili Yılmaz: Yargıda dosyalar önce Pensilvanya’ya giderdi
HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, eski HSYK Başkanvekili Hamsici, HSYK üyeleri Özçelik ile Tosun'un savcılığa yaptığı itirafları anlattı: Yargıtay’a gelen önemli kişilerin dosyalarının fotokopisini Gülen’e göndermişler.
Burdur'da şiddetli deprem!
Burdur'da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
FETÖ ile bağlantılı bir şirkete daha kayyum
FETÖ örgütünün finansörü olduğu iddiasıyla geçtiğimiz günlerde tutuklanan işadamı Emir Ağbaş'ın İzmir'deki fabrikasına kayyum atandı.
Yargıtay'dan MHP kararı
Yargıtay, MHP'de tüzük incelemesini yerel mahkemeden çıkan karar ilişkin iptal davası sonrası yapacak.
Demba Ba cami yaptırıyor
Beşiktaşlı Demba Ba, Senegal'de hayır işi yaptı, Koussanar'da bir camiyi komple yeniletti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR