İspanya'nın konuştuğu Türk!
Barcelona’da 13 kişinin hayatını kaybedip 100 kişinin yaralandığı terör saldırısında, en kritik dakikaların Türk restoranı Luna De İstanbul’da yaşandığı ortaya çıktı.
18 Agustos 2017 - 12:12:26
Restoranın sahibi 27 yaşındaki Ercan Can yaşadıkları o korkunç dakikaları anlattı: "İşyerinde günlük rutinlerimizi yaparken birden büyük bir ses duyduk. Mini komyonet bir aracın hemen yan taraftaki duvara çarptığını gördüm. Çarpmayla birlikte insanlar etrafa doğru kaçışıyordu. Ne olduğunu anlamayamadım ama caddedeki bir çok kişi de restorantın kapasına geldi ve panikle içeri girdi. İşte o zaman bir terslik olduğunu anladım. İçerideki insanların ve çalışanlarımın hayatını kurtarma refleksiyle kapıyı kapattım. O sırada iki terörist kapıdan içeri giremedi. Kapıyı kapatmasam içeri gireceklermiş. Olaya tanık olan arkadaşlarımın anlattığına göre kapıdan içeriye giremeyen iki terörist apartmandan içeri girip yukarı çıkmış. Zaten o noktadan sonra ne oldu bilinmiyor."

ÇATIDAN KAÇMIŞLAR

Diyarbakır’dan 11 yıl önce Barcelona’ya giderek restoran açan Ercan Can bundan sonra yaşananları ise şöyle anlattı: "Olayın hemen ardından polisler geldi. Etrafta bir çok yaralı vardı. Yaralıları hemen benim dükkanıma aldık. Ardından polis etrafta güvenlik tedbirlerini artırdı. Her tarafı sardı. Hemen akabinde ise ambulanslar geldi ve yaralıları benim dükkanımdan tahliye ettik. Aradan saatler geçmesine rağmen hala dükkanımda polisler var. Biz de ortalığı toparlamaya çalışıyoruz. Teröristlerin ise kaçtığı söyleniyor. İddiaya göre apartmanın üst katına çıkıp çatısından kaçmışlar."

KAYNAKVATAN
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Paris'in göbeğinde silah sesleri!
Paris'te bir kişi katedralin bulunduğu bölgede bekleyen bir polise çekiçle saldırdı.
Ban Ki-mun: Türkiye daha fazla desteği hak ediyor
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Türkiye'nin savaş mağdurlarına kapılarını açmasının çok önemli olduğunu ve uluslararası toplumun Türkiye'ye daha fazla destek vermesi gerektiğini belirtti.
ABD’de “Kanlı Pazar”ın yıldönümü
ABD Başkanı Obama ve binlerce kişi, ABD’de “Kanlı Pazar” olarak bilinen, siyahilerin oy kullanma hakkı için yaptığı protesto yürüyüşünün 50'nci yıldönümüne katıldı.
ABD’de silahlı grup federal binayı işgal etti
ABD'nin Oregon eyaletinde sivil halktan silahlı bir grup, çiftçilik yapan iki kişinin cezaevine girmesini engellemek amacıyla federal bir binayı işgal etti.
İsrail'den Türkiye'ye karşı 'savaş' çağrısı
Filistinli müslümanlara yıllardır zulmeden İsrail, şimdi de 'Türkiye’ye karşı siyasi ve diplomatik savaş' çağrısı yaptı.
Esad rejiminden kimyasal saldırı: 40 ölü
Rus hava kuvvetlerinin desteğiyle katliam yapan Esed güçlerine ait bir jetin Hama'nın doğusundaki Akirbat beldesine klor gazıyla düzenlediği saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI