Sigmar Gabriel'den küstah sözler
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile ilgili yine küstahça açıklamalarda bulundu.
18 Agustos 2017 - 12:06:46

Bakan Gabriel, sözde gazeteci tutuklu Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in serbest kalması için, ekonomik ve diplomatik araçları kullanabileceklerini söylerken, "Türkiye'yi işgal edecek değiliz" dedi.

İnternet gazetesi 'Buzzfeed News Deutschland'a konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel , "Deniz Yücel hala tutuklu çünkü bana göre Türkiye onu rehin aldı" dedi.

Alman hükümetinin elinde Türkiye'yi Yücel'in serbest bırakılmasına zorlamak için sadece diplomatik ve ekonomik araçlar olduğunu kaydeden Gabriel, "Sonuçta hükümet Türkiye'yi işgal edecek değil" dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çipras'tan skandal Türk askeri isteği
Brüksel'de açıklamalarda bulunan Yunanistan Başbakanı Çipras, Kıbrıs meselesinin her şeyden önce bir Avrupa meselesi olduğunu belirtti.
PYD: Tel Abyad’dan çekilmedik, çekilmeyeceğiz
Demokratik Birlik Partisi (PYD), Suriye’nin Rojava bölgesine bağlı Tel Abyad kentinde çekildiği yönündeki haberleri yalandı. Sputnik’e konuşan PYD Tel Abyad yetkilisi Ömer Eluş, iddiaları yalanlayarak kenti Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte yönettiklerini söyledi.
Almanya Türkiye'nin AB'ye girmesini istemiyor!
Almanya Finans Bakanı Schaeuble, Türkiye'nin AB üyeliği sürecine ilişkin "Görüşmeler uzun zaman alacak ve bu, günümüzün bir kaygısı değil" dedi
BM: Suriyelilerin durumu endişe verici
BM'ye bağlı örgütler, Ürdün'ün kuzeydoğusundaki sınır hattında kalan Suriyelilerin durumunun 'endişe verici' olduğunu açıkladı.
Ankara'nın vize restine AB'den yanıt
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun vize muafiyeti için somut tarih talebine AB Komisyonu'ndan 'Yükümlülüklerin hepsinin yerine getirilmesini bekliyoruz' yanıtı geldi.
Fetullah Gülen'in kaçış planı deşifre oldu
FETÖ/PDY terör örgütlerinin 1 numarası olarak Kırmızı Bülten'le aranan Fetullah Gülen, 16 yıldır ABD'de yaşadığı Pensilvanya'dan 16 Kasım'da Kanada'ya uçtu. Gülen'in iltica talebinde bulunduğu ileri sürüldü.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR