Trump şimdi de Amazon'u hedef aldı
ABD Başkanı Donald Trump, Apple'dan sonra gözünü dünya devi Amazon'a çevirdi.
16 Agustos 2017 - 23:34:16
 

ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Amazon, vergisini ödeyen perakendecilere büyük zarar veriyor. ABD çapında kasabalar, şehirler ve eyaletler zarar görüyor ve bir sürü insan işinden oluyor" ifadesini kullandı.

Trump'ın bu açıklamaları ardından Amazon hisseleri piyasalar açılmadan önceki erken işlemlerde yüzde 1.2 düştü.

DAHA ÖNCE DE 2 DÜNYA DEVİNİ HEDEF ALMIŞTI

Daha önce de Trump, otomobil üreticisi Ford ve teknoloji devi Apple ile ilgili sert açıklamalar yapmıştı. Trump'ın açıklamaları sonrası Meksika yatırımını iptal etmiş, Apple ise fabrika sözü vermişti.

İSTİHDAMI TEHDİT EDİYOR

Dağıtımdan sevkiyata yaptığı inovasyonlarla gündemde kalmaya devam eden e-ticaret devi Amazon, insanlık tarihinde 1 trilyon dolarlık değere ulaşmaya en yakın şirket.

Ancak uzmanlar bu büyümenin bir bedelinin olacağı uyarısında da bulunuyor. New York Üniversitesi profesörü Anindya Ghose daha önce Business Insider'a yaptığı açıklamada, “Bu denli bir büyüme durumunda birçok insan işinden olabilir. Amazon fiziksel mağazalarda tüketicilerin insanlarla uğraşmasını istemiyor.” demişti.

Amazon Go adıyla ABD'nin Seattle eyaletinde denenmeye başlayan yeni sistemde, müşteriler ihtiyaç duydukları ürünleri alarak herhangi bir işlem yapmadan çıkabiliyor. Bu da iş gücüne olan ihtiyacı azaltıyor.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
NATO Genel Sekreteri: Bundan sonra gerilimi azaltmalıyız
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesine ilişkin, "Bundan sonra önemli olan gerilimi azaltmak ve gelecekte benzeri durumlardan kaçınmak için gerekli mekanizmaları geliştirmektir" dedi.
Çin'den Kuzey Kore uyarısı
Çin'in BM Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, Kuzey Kore ile artan gerginliğin 'felaket' olacağı uyarısında bulundu.
Paranın üzerinde o fotoğraf yer alacak!
Finlandiya bağımsızlığının 100. yıldönümü anısına hatıra paraları bastırdı. 5 euro'luk madeni paraların üzerine cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kurdi'nin fotoğrafı basıldı.
Hollanda'dan Türkiye'ye negatif tutum
AP'nin Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısının yankıları sürerken Avusturya'dan sonra Hollanda da Türkiye ile ilgili fikrini olumsuza çevirdi
NATO Zirvesi'nin hava güvenliğinE Türkiye destek verecek
Polonya'daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin havadan güvenliğinin sağlanmasına Türkiye de destek verecek.
ABD'de silahlı saldırı bilançosu: 13 bin ölü
Silah edinmenin anayasal güvence altında olduğu ülkede, 2015 yılında 51 binden fazla silahlı saldırı olayı gerçekleşirken, bu olaylarda 13 bin kişi hayatını kaybetti, 26 bin kişi de yaralandı. ABD'de silahlı saldırı olaylarının 2015 yılında da ardı arkası kesilmedi. Ülkede "özgürlük" gerekçe gösterilerek verilen haklardan biri olan silah edinme hakkı, çok sayıda insanın hayatına veya yaralanmasına neden olmaya devam ediyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI