Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
PKK'nın Ermeni komutanı öldürüldü
Türkiye Komünist Partisi liderlerinden olan Nubar Ozanyan PKK saflarında savaşırken Rakka'da öldü.
16 Agustos 2017 - 23:31:23
 

TKP/ML örgütü kaynakları tarafından yapılan açıklamada Orhan Bakırcıyan kod isimli, Ermeni asıllı Nubar Ozanyan'ın Rakka'da IŞİD ile yaşanan çatışmalarda öldüğü belirtildi.

ÖRGÜT ÜYELERİNİN EĞİTİMİNDEN SORUMLUYDU

Mepa News'de yer alan habere göre, 1991-1992 yılları arasında Azerbaycan ve Ermenistan arasında Karabağ'da yaşanan savaşa Ermenistan savlarında katılan Ozanyan, Türkiye'den Suriye'ye giden örgüt üyelerinin eğitiminden sorumluydu.

Örgüt içinde yüksek bir mevkiye sahip olan Ozanyan için TKP/ML örgütü uzun bir taziye mesajı yayınladı. Ozanyan uzun bir süredir PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin kontrolündeki bölgelerde milis güçlerin eğitmenliğini yapıyordu.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Demirtaş: Bu topraklarda insanlığı var edeceğiz
Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nin önünde gerçekleşen intihar saldırının ardından konuşan HPD Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu katliam sonrası yapılan bazı açıklamalar en az bu katliam kadar acıdır” ifadelerini kullandı. Demirtaş saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 32’ye yükseldiğini de açıkladı.
'Müvekkilimi cinler tahrik etti'
Komşu katili Süleyman B. 'Kafama giren cinler, onun eşimle zina yaptığını gösterdi' dedi. Avukatı ise 'Müvekkilimi cinler tahrik etti' savunmasıyla herkesi şok etti. Mahkeme, katile 25 yıl hapis verdi
Yaylaya çıkan dokuz çobana ulaşılamıyor
Van’ın Çatak ilçesinde, yaylaya çıkan dokuz çoban ve beraberindeki bin 800 küçükbaş hayvana kar yağışı nedeniyle ulaşılamıyor.
Anayasa Mahkemesi'nden yürütmeyi durdurmaya red!
Anayasa Mahkemesi Şırnak'ın Cizre ilçesindeki sokağa çıkma yasağına dair yürütmeyi durdurma talebini reddetti. Ayrıntılar geliyor... Haber7
Ertuğrul Kürkçü'den skandal açıklama
12 Mart darbesinden sonra askerden kaçarak Kızıldere Köyü’nde samanlığa saklanan ve dava arkadaşlarını ölüme terkeden HDP’li Ertuğrul Kökçü’den skandal açıklamalarda bulundu. Darbe girişimine senaryo diyen Ertuğrul Kürkçü, daha önce bir yapılan çalışmayla tankın altına atlanabileceğini söyledi.
Alzheimer hastası kadın su kanalında ölü bulundu
Çankırı'nın Şabanözü ilçesine bağlı Çaparkayı köyünde 6 gündür haber alınamayan Alzheimer hastası Selvinaz Durmuş (62) ölü bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR