3 bin Rus paralı asker Suriye’ye gönderildi
Rusya, Wanger adındaki özel askeri bir şirket ile Suriye’de ortak çalışmak üzere anlaşma sağladı.
16 Agustos 2017 - 23:27:26

Aoki Lee della Guerra sitesinde yer alan haberde Rusya'nın, Suriye'deki askeri kuvvetlerini korumak ve ortak operasyonlar düzenlemek için Wanger askeri şirketi ile anlaştığı bilgisine yer verildi. Anlaşmanın ardından Rusya askeri kuvvetlerinin yanında çalışmak üzere Wanger'de görevli 3 bin tecrübeli asker Suriye'ye gönderildi.

Habere göre şirketinde çalışanların çoğu Rus ordusunda askeri kuvvetlerde, kara kuvvetlerinde, hava kuvvetlerinde ve deniz kuvvetlerinde çalışmış eski asker ve komutanlar olmakla birlikte 30-50 yaş aralığından oluşan tecrübeli kişiler.

Merkezi Arjantin'de bulunan Rus şirketinde çalışan ve Ukranya'da yaşananlar sebebiyle askeri tecrübe sahibi oldukları düşünülen askerlerin aylık maaşı 5 bin dolara kadar çıkıyor.

 K: Timeturk

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Fransa: Musul'a büyük operasyon çok yakında
Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Fransız uçaklarının Musul'daki IŞİD hedeflerini vurmasının, kentin örgütten kurtarılması için başlatılacak büyük operasyonun habercisi olduğunu belirtti.
Asya Güvenlik Zirvesi’nde ABD ve Çin gerginliği
Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Çin Denizi’ndeki mülkiyet iddialarına ilişkin Filipinler’in Lahey’deki Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nde açtığı davayı ve sonucunu tanımayacağını tekrarladı, Amerika Birleşik Devletleri’ni Çin’i izole etmeye çalışmakla suçladı.
ABD-İRAN yine yanyana
ABD ile İran arasındaki dolaylı işbirliğine yeni bir halka ekleniyor. Irak'ta IŞİD'e karşı mücadelede ortak hareket eden iki ülke, hemen ardından Yemen'de "Husi darbesi" ile aynı safta yer almaya başladı. "Düşman" ülkeleri buluşturan son hamle ise Boko Haram'a karşı savaş.
İŞİD'in katlıamını gören çocuklar tehlikeli olacak
Suriye’nin kuzeyindeki Nevruz kampında yaklaşık 6 bin kişi barınıyor. Çalışanlar, kamptaki sığınmacıların yüzde 90’ının Irak’ın Şengal ve Rebia bölgelerinden olduklarını söylüyor.
Böcek ilaçlı yumurta skandalı büyüyor!
Avrupa Birliği (AB) üyesi 15 ülkenin yanı sıra İsviçre, Hong Kong ve Güney Kore'de görülen böcek ilaçlı yumurtalara Macaristan'da da rastlandığı bildirildi.
Ermenistan'dan Karabağ provokasyonu
Ermenistan hükümetinin 5 Mayıs'ta Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığının tanınmasını öngören yasa tasarısını gündeme alacağı belirtildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI