O ödül Erdoğan'a verilecek
15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilecek.
16 Agustos 2017 - 01:02:34
 

“Milletin Nobeli” olarak tanımlanan 15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilecek. Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonun bilim kurulu üyeliğini ise rektör ve dekanlar üstlendi.

15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü’nün İzmir’de bir otelde düzenlenen lansmanına Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tübcel’in yanı sıra Avrupa Türk Gazeteciler Birliği Başkan Vekili Mehmet Baş ile İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Selçuk Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Okka ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir konuşmasında “Bu mücadelede ben yalnızım” demesine rağmen kendisini yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tübcel, “Anadolu’nun yiğit evladı, cumhurun reisi ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, uluslararası barışın sağlanması için verdiği mücadeleyi, insanlık meselelerine gösterdiği duyarlılık ve üstün gayretlerinden dolayı Uluslararası İnsaniyet, Demokrasi ve Barış Ödülüne layık gördük” dedi.

15 Temmuz’da ülkemizin barış ve huzuru için büyük uğraş veren siyasiler, iş adamları, belediyeler, sivil toplum örgütlerine de ödül verilecek. Törenin ekim ayı içinde yapılacağı ifade edildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen'den iğrenç sözler
Müjdat Gezen ve Yılmaz Özdil, Halk TV'de Nilhan Osmanoğlu hakkında belaltı muhabbeti yaptı.
PKK bunu hiç beklemiyordu! İyice afalladılar
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'PKK'nın belini kırdık' şeklindeki açıklamasının perde arkası ortaya çıktı.
Muzaffer Tekin vefat etti
"Ergenekon Davası" sanıklarından emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.
Suriye sınırına 'entegre güvenlik sistemi' kurulacak
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye sınırında IŞİD mensubu teröristlerin geçişlerini engellemek için entegre güvenlik sistemi kurulacağını bildirdi.
Tahir Elçi'nin talebine mahkemeden ret
Hakkında 7.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin, yurtdışına çıkış yasağına yaptığı itiraz reddedildi.
'Aklını kiraya vermiş, böcek'
"Ben profesör olacağıma keşke bir albay olsaymışım mesela bu sürece daha fazla katkım olurdu" diyen Özsoy'a tepkiler sürüyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI