O ödül Erdoğan'a verilecek
15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilecek.
16 Agustos 2017 - 01:02:34
 

“Milletin Nobeli” olarak tanımlanan 15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilecek. Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonun bilim kurulu üyeliğini ise rektör ve dekanlar üstlendi.

15 Temmuz Uluslararası Demokrasi, İnsaniyet ve Barış Ödülü’nün İzmir’de bir otelde düzenlenen lansmanına Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tübcel’in yanı sıra Avrupa Türk Gazeteciler Birliği Başkan Vekili Mehmet Baş ile İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Selçuk Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Okka ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir konuşmasında “Bu mücadelede ben yalnızım” demesine rağmen kendisini yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tübcel, “Anadolu’nun yiğit evladı, cumhurun reisi ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, uluslararası barışın sağlanması için verdiği mücadeleyi, insanlık meselelerine gösterdiği duyarlılık ve üstün gayretlerinden dolayı Uluslararası İnsaniyet, Demokrasi ve Barış Ödülüne layık gördük” dedi.

15 Temmuz’da ülkemizin barış ve huzuru için büyük uğraş veren siyasiler, iş adamları, belediyeler, sivil toplum örgütlerine de ödül verilecek. Törenin ekim ayı içinde yapılacağı ifade edildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ali Genç THY Basın Müşavirliği görevinden ayrıldı
Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, görevinden ayrıldığını bildirdi.
Bütün şeytanlar bir araya gelse…
Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, düşüncesini bu sözlerle ifade etti.
Kamuda görevden alınanların sayısı 50 bini aştı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 51 bin 332 personel görevden uzaklaştırıldı.
Eski Orgeneral bildiriye imza atan kızını savundu
Eski 1.Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hasan Iğsız, PKK sevici akademisyenlerin bildirisine imza atan kızını savunan bir açıklamada bulundu
Diyarbakır'da şiddetli patlama! Ölü ve yaralı var
Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
Saldırıyı yapanlar 2 canlı bomba çıktı
Ankara Tren Garı'nın önünde sabah saatlerinde meydana gelen patlamaya iki canlı bomba üzerindeki metal bilyelerle güçlendirilmiş TNT patlayıcılarının neden olduğu tespit edildi
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR