Esed'in generalleri Hatay'a göz dikti!
Suriye'nin yüzde 30'unu kontrol edemeyen katil Esed'in generalleri, Hatay'ı kendi toprakları gören bir harita üzerinden toplantı yaparken görüntülendi.
15 Agustos 2017 - 15:04:14
 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Esed'in generalleri ile Şii milislerin bir harita üzerinde çalıştığı görülüyor. Haritada en dikkat çeken kısım ise Hatay'ı Suriye haritasında gösteriyor olması. 

GÜVENLİK UZMANI METİN GÜRCAN: ANKARA'YA MESAJ

Güvenlik uzmanı Metin Gürcan skandal haritayla ilgili olarak, twitter adresinden değerlendirmelerde bulundu.

İşte o paylaşımlar:

"Esad'ın generalleri harita başında 'durumu' değerlendiriyor.Da harita ölçeğine bakarsak olayı epey 'stratejik' görmüşler.Ama durum operatif.." 

"Olay psikolojik harp..Suriyeli generaller Hatay'ı ülkelerine katan harita başında durum değerlendirmesi yaparak Ankara'ya mesaj veriyor."

"Ciddi ciddi generaller o ölçekte harita üzerinde durumu tartışıyorlarsa çok CAHİLLER demektir.veya bilerek bu pozu veriyorlarsa da KOMİKLER."

YENİ ŞAFAK YAZARI: HATAY'A DA GÖZ DİKECEKLER Mİ?

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, bugünkü yazısında Suriye'de oynanan oyuna dikkat çekti.

Karagül'ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

"...Afrin’e müdahale, söz konuşu kuşağın Akdeniz kapısını kapatmadışında hiçbir seçeneğimiz yok. Mesele artık Suriye meselesi değil, Türkiye meselesidir. O kuşak yarılamazsa çok yakında yüzlerce kilometrelik “Türkiye cephesi” ile yüzleşmeye hazır olalım.

Sadece endişelerimi paylaşıyorum, görebildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Bu tehdide karşı Türkiye’nin gözlerini kör edenlerin 2019’dan önce nasıl bir senaryonun içinde olacaklarını hep birlikte göreceğiz.

Dikkatleri çekmek için “Hatay’ı da alırlar mı” derken aslında savaşı Türkiye’ye taşımak için çok beklemeyecekleri konusunda kendimce bir uyarı yapmaya çalışıyorum.

Umarım yanılırım…"

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Almanya'da binler 'teröre lanet' mitingi yaptı
Almanya'nın başkenti Berlin'de Federal Meclis'in yakınındaki tarihi Brandenburg Kapısı'nın önündeki Pariser Platz Meydanı'nda toplanan Türkler terörü lanetleyerek Avrupa ülkelerinde teröre verilen desteği protesto etti.
Obama: Berbat bir lider
ABD Başkanı, "berbat bir lider" olarak tanımladığı Esad'ın gitmesi gerektiğine dair pozisyonunu koruduklarını söyledi
Kuzey Kore'ye yeni yaptırım
Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerine devam etmesi nedeniyle bu ülkeye yeni yaptırımlar getiren BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı, oybirliği ile kabul edildi.
İşte dünyayı karıştıran adam
ABD Başkanı’nın Müslümanlara yönelik nefret politikasının gerçek mimarının, seçim kampanyasını yürüten, Başkanlık Danışmanı Stephen Bannon olduğu ortaya çıktı.
ABD'de yaşanan saldırı sonrası ilk açıklama
ABD'nin başkenti Washington'daki saldırı sonrası ilk açıklama geldi.
ABD'de 3 Müslüman genç öldürüldü!
İndiana eyaletinde 3 Müslüman genç vurularak infaz edildi. Kentin Güvenlik Direktörü Rusty York, “Cinayetlerin neden işlendiğini araştırıyoruz ancak bunların nefret cinayeti olduğunu gösteren bir neden bulunmuyor. Gençlerin dinleri ya da milliyetleri nedeniyle öldürüldüklerini gösteren bir neden de yok” dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI