Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: iktidar olmak istiyorsan çalışacaksın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'iktidar olmak istiyorsan çalışacaksın' dedi.
15 Agustos 2017 - 00:33:46
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: "Siyaset meydanı er meydanıdır. Eğer başarı istiyorsanız, hele hele iktidar istiyorsanız çalışacaksınız, terleyeceksiniz, mücadele edeceksiniz. Yoksa Almanya'nın Focus dergisine AK Parti'yi şikayet etmekle iktidar olamazsın. Öbür taraftan kalkıp yalan dolan her türlü yolsuzluğu yapmak suretiyle AK Parti'yi alt edemezsin. Eğer yürek varsa önce dürüst olacaksın ve bu yolda ne söz veriyorsan onu yapacaksın" dedi.

Bugün kurumsal bir yapı olarak AK Parti'nin kuruluşunun 16. yılını kutluyoruz. Ama AK Parti'nin davası, binlerce yıllık geçmişe sahip. AK Parti, dünyayı güneş gibi aydınlatan yüce bir medeniyetin günümüzdeki sancaktarlığına, hizmetkarlığına talip bir partidir.

AK Parti, Türk milletinin binlerce yıldır kesintisiz şekilde süren devlet silsilesinin bugünkü adı olan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak için gece gündüz çalışan bir partidir.

"11 MİLYON ÜYEMİZE SESLENİYORUM"

11 milyon üyemize Sincan'dan, Ankara'dan sesleniyorum; 2019'un Mart'ında 2019'un Kasım'ında bunu iki ile çarpmaya hazır mıyız? Bunu iki ile çarptığımız zaman bilesiniz ki devran farklı dönecektir. İnşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Kasım 2019'da farklı dönecektir ve Mart 2019'da farklı gelişecektir.

"KİMSE KERAMETİ KENDİSİNDEN GÖRMESİN"

AK Parti'nin Türkiye'ye kazandırdıklarının her biri elbette çok önemlidir, çok kıymetlidir. Ancak hiç kimse kerameti kendisinde görmesin. Bizim başarılarımızın gerisinde milletimizle kurduğumuz güçlü ilişki, ondan aldığımız büyük destek var.

AK Parti, kimsesizlerin kimsesi, sesini duyuramayanların sesi, gücü yetmeyenlerin eli kolu olduğu için bunca yıl milletimiz tarafından sahiplenildi.

"İKTİDAR İSTİYORSANIZ ÇALIŞACAKSINIZ, ALMAN DERGİSİNE ŞİKAYET ETMEKLE OLMAZ"

Siyaset meydanı er meydanıdır. Eğer başarı istiyorsanız, hele hele iktidar istiyorsanız çalışacaksınız, terleyeceksiniz, mücadele edeceksiniz. Yoksa Almanya'nın Focus dergisine AK Parti'yi şikayet etmekle iktidar olamazsın.

Öbür taraftan kalkıp yalan dolan her türlü yolsuzluğu yapmak suretiyle AK Parti'yi alt edemezsin. Eğer yürek varsa önce dürüst olacaksın ve bu yolda ne söz veriyorsan onu yapacaksın.

"KÖKLÜ BİR DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR"

Değişim tabii bir olgudur. Her kongrede teşkilatlarımızı her seçimde milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı aynı şekilde bunların altındaki kurulları, il genel meclislerini, belediye meclislerini belirli oranlarda değiştirmek suretiyle bugünlere geldik. Sadece bu defa çok daha köklü bir değişime ihtiyacımız var. Başarılı olan arkadaşlarımızla elbette yolumuza devam edeceğiz. Yıllardır partimize çok önemli hizmetler vermiş arkadaşlarımızın bazılarıyla farklı platformlarda çalışmaya ihtiyacımız var.

Bunun yanında yılların verdiği bir yorgunluk ve yıpranmışlık sebebiyle görevini devretmeye hazır arkadaşlarımızın olduğunu zaten biliyoruz.

"BU BİR TASFİYE HAREKATI DEĞİLDİR"

Bilhassa AK Parti il, ilçe kongrelerinde belde kongrelerimizi ve atamaları bitirdik. Şimdi ilçeler başlıyor, iller başlıyor ve böylece inşallah şubat sonuna kadar bütün bunları bitireceğiz. Yeni bir süreç...

Bütün bunlar bir tasfiye harekatı değildir, bu böyle bilinmeli. Bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz bu hizmet kervanında görev değişimi gayet tabiidir.

"BU İHTİYACI VURGULU BİR ŞEKİLDE DİLE GETİRİYORUZ ÇÜNKÜ..."

Esasen AK Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için hiçbir unvana hiçbir özel görevlendirmeye de ihtiyaç yoktur. Kendini bu büyük ailenin mensubu olarak gören herkes, partisi ve ülkesi için elinden geleni yapmıştır ve inanıyorum ki yapmaya da devam edecektir.

Teşkilatlarımızdaki değişim ihtiyacını vurgulu bir şeklide dile getirmemizin sebebi, 2019'a kadar yürütmemiz gereken hazırlıklarımızdır, bunun için de gayretli olmamız lazım.

"EREN YAVRUMUZA MAHCUP OLMAMAK İÇİN HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ"

15 Temmuz şehitlerimize, terörle mücadele şehitlerimize, en son Karadeniz'de 15 yaşında hain kurşunların hedefi olan Eren yavrumuza karşı mahçup olmamak için bu hedeflerimize ulaşacağız.

Bunun için 2019 seçimlerinde milletimizle 2002 yılından beri sürekli tazelediğimiz ahdimizi bir kez daha ve çok daha güçlü bir şekilde inşallah yenileyeceğiz.

"BU KİŞİLERİ PARTİMİZDEN UZAK TUTMAK HEPİMİZİN EN BAŞTA GELEN GÖREVİDİR"

FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile iltisaklı kişileri partimizden uzak tutmak ise hepimizin en başta gelen görevidir. Bu konuda en küçük bir gevşekliğe müsamaha göstermemeliyiz.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
"Berberoğlu, MİT görüntülerini Kılıçdaroğlu'ndan mı aldı?"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Yenibirlikte'teki köşe yazısında 'Berberoğlu bu görüntüleri kimden aldı? Yoksa kaynak (CHP lideri) Kemal Kılıçdaroğlu mu?' diye sordu.
Eski 'Taklacı Bakan'dan İşsizlik Yorumu
İdris Naim Şahin: 400 vekil hesabı yapacağına, asgari ücret hesabı yap
Erdoğan: Obama 'Kobani iki güne düşer' dedi
'Kobani düştü düşüyor' sözlerine açıklık getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 yıl önce ABD Başkanı Obama'nın kendisine, "İki güne kalmaz Kobani düşer, burada sizden yardım istiyoruz" dediğini aktardı.
Düzenlemeler ABD ve Avrupa'daki uygulamalarla örtüşüyor
"İç Güvenlik Paketi"nin getireceği düzenlemeler ABD ve Avrupa ülkelerindeki mevcut uygulamalarla örtüşüyor.
Erdoğan hangi belediyelerle çalışacağını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin 3. Olağanüstü kongresinde yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.
CHP Atatürk’ün kemiklerini sızlattı
5.5 yıl önce ‘Yeni CHP’ sloganıyla başa geçtikten sonra Gezi’yi sahiplenen, Paralel ile mücadeleye karşı çıkan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye ihanet edenlerin yılmaz savunucusu oldu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR