BM: Suriyelilerin durumu endişe verici
BM'ye bağlı örgütler, Ürdün'ün kuzeydoğusundaki sınır hattında kalan Suriyelilerin durumunun 'endişe verici' olduğunu açıkladı.
15 Agustos 2017 - 00:26:01
 

Ürdün'deki Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı örgütler, ülkenin kuzeydoğusundaki sınır hattında mahsur kalan Suriyeliler için endişe duyulduğunu belirtti.

BM Ürdün Koordinasyon Ofisi ve BM Ürdün İnsani İşler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Ürdün'ün kuzeydoğusunda yer alan El-Hadlat ve Er-Rakban sınır bölgelerinde mahsur kalan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu yaklaşık 50 bin Suriyeli için endişe duyulduğu" ifade edildi. 

Söz konusu sınır bölgelerinin son günlerde hava saldırılarına hedef olduğu yönünde haberler alındığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şu ana kadar can kaybı yaşanmamasına rağmen bölgedeki durumun kötüleşmesiyle birlikte hayatından endişe eden insanlar başka yerlere intikal etmeye çalışıyor. Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan savunmasız bu insanlar, ufukta herhangi bir siyasi çözümün görülmemesi ve evlerine dönme imkanlarının da olmaması nedeniyle burada mahsur kalmış durumdalar." 

Sınır bölgesinde ciddi anlamda tehlikeyle karşı karşıya bulunan söz konusu Suriyelilerin kurtarılmasına yönelik bir çözümün bulunması için tüm taraflara çağrı yapılan açıklamada, Hadlat ve Rakban bölgesindeki durumun gün geçtikçe kötüleştiği vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, "Hadlat bölgesine şu anda herhangi bir sevkıyat yapılamıyor. Bölgeden gelen Suriyelilerden aldığımız bilgiye göre, bazı aileler sadece su ve un bulabiliyor." denildi. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Uzaydaki altın için yasa tamam!
Uzay, altın, platin ya da demir cevherleriyle bir hazine gibi. ABD’de kabul edilen yeni bir yasa yakında uzayda gerçek anlamda bir altına hücumu başlatabilir.
Washington Post'tan Suriyeli Muhalifler iddiası
Washington Post, ABD'nin Suriyeli muhaliflere ağır silah sevkiyatı yapmak için görüşmeler yaptığını belirtti...
Putin: Çok sinirliler!
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı partnerlerin Rus ordusunun askeri tatbikatlarına yönelik endişeleri karşısında şaşkın olduğunu söyledi.
İki kadın "tecavüz'' cezasına çarptırıldı
Hindistan'da köy meclisi evli kadınla ilişkiye giren bir genci cezalandırmak için iki kız kardeşini "tecavüz"e mahkum etti.
İran'dan Türkiye'ye 'tazminat' talebi
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası İranlı turizm şirketlerinin zarar gördüğünü iddia eden İran'dan ilginç bir çıkış geldi.
FETÖ'cüler Türkiye'ye iade ediliyor!
Gürcistan'ın, FETÖ'cü Mustafa Emre Çabuk'un ve ailesinin sığınma talebini reddettiği açıklandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR