Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
BM: Suriyelilerin durumu endişe verici
BM'ye bağlı örgütler, Ürdün'ün kuzeydoğusundaki sınır hattında kalan Suriyelilerin durumunun 'endişe verici' olduğunu açıkladı.
15 Agustos 2017 - 00:26:01
 

Ürdün'deki Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı örgütler, ülkenin kuzeydoğusundaki sınır hattında mahsur kalan Suriyeliler için endişe duyulduğunu belirtti.

BM Ürdün Koordinasyon Ofisi ve BM Ürdün İnsani İşler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Ürdün'ün kuzeydoğusunda yer alan El-Hadlat ve Er-Rakban sınır bölgelerinde mahsur kalan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu yaklaşık 50 bin Suriyeli için endişe duyulduğu" ifade edildi. 

Söz konusu sınır bölgelerinin son günlerde hava saldırılarına hedef olduğu yönünde haberler alındığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şu ana kadar can kaybı yaşanmamasına rağmen bölgedeki durumun kötüleşmesiyle birlikte hayatından endişe eden insanlar başka yerlere intikal etmeye çalışıyor. Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan savunmasız bu insanlar, ufukta herhangi bir siyasi çözümün görülmemesi ve evlerine dönme imkanlarının da olmaması nedeniyle burada mahsur kalmış durumdalar." 

Sınır bölgesinde ciddi anlamda tehlikeyle karşı karşıya bulunan söz konusu Suriyelilerin kurtarılmasına yönelik bir çözümün bulunması için tüm taraflara çağrı yapılan açıklamada, Hadlat ve Rakban bölgesindeki durumun gün geçtikçe kötüleştiği vurgulandı. 

Açıklamada ayrıca, "Hadlat bölgesine şu anda herhangi bir sevkıyat yapılamıyor. Bölgeden gelen Suriyelilerden aldığımız bilgiye göre, bazı aileler sadece su ve un bulabiliyor." denildi. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İsrail'de seçim sevinci!
Genel seçimde Ak Parti'nin tek başına iktidar olamaması, İsrail medyasında büyük sevince neden oldu.
ABD koruduğu terör örgütünün yemeğini paylaştı!
Amerikan Büyükelçiliği'nin 71 darbesinin Başbakanı Nihat Erim'in fotoğrafını paylaşmasının yankıları devam ederken, New York Times gazetesi de FETÖ yemeği olarak bilinen 'maklube' tarifi paylaştı...
''Musul operasyonu başladı''
Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kentinin doğusunda konuşlanan ABD ordusuna bağlı topçu birliklerinin ilk defa DAEŞ hedeflerini vurmaya başladığı iddia edildi.
Kırım'da hayat durma noktasına geldi
Kırım Cumhurbaşkanı Sergey Aksenov, Ukrayna'nın Kırım'a elektrik sevkiyatını durdurması nedeniyle 23 Kasım'da tüm çalışanların izinli olduğunu açıkladı.
Donald Trump: Sürpriz bir sonuç
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Donald Trump'ın seçim zaferinin "Sürpriz bir sonuç" olduğunu söyledi.
Almanya'da Türkiye istifası
Almanya'da hükümet ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik milletvekili Reiner Meier, 'Türkiye'yle diyaloğumuz boşuna' deyip Alman Türk Parlamenterler Grubu'ndan istifa etti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR