Türk restoranına saldırı: Çok sayıda ölü var!
Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da bir Türk restorana gerçekleştirilen silahlı saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti.
14 Agustos 2017 - 13:13:08
 

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da Aziz İstanbul isimli bir restorana kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Görgü tanıkları restoranına ağır silahlarla ateş edildiğini ve olay yerinde çok sayıda yaralı ve ölü olduğunu belirtti. Hükümet yetkilileri ise saldırıda 17 kişinin öldüğünü aktardı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, güvenlik güçleri ülke çapında operasyon başlattı.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Saddam'ın kızı ilk kez konuştu: O görüntüleri hiç izlemedim
Saddam Hüseyin'in kızı, CNN'e verdiği röportajda babasının yakalanma anını yansıtan görüntüleri hiçbir zaman izlemediğini söyledi.
Poroşenko: Sırtımızdan bıçaklandık
Kiev’de dün parlamento binası önünde eylemciler ve polis arasında çıkan çatışmalarda ölü sayısı 3'e, yararlananların sayısı da 140’a çıktı. ABD, eylemi, ‘Maydan gibi barışçıl gösteri’ olarak değerlendirdi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise aşırıcılara karşı uyardı.
İran seçimlerinde Ruhani'ye yeni rakip
İran'da 19 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için muhafazakarların aday adayı olarak ülkenin eski başsavcısı İbrahim Reisi'nin ismi kesinlik kazandı.
ABD'de büyük panik: İki turistik yer boşaltıldı
ABD'nin San Francisco kentinde bulunan ve hergün yüzlerce turistin ziyaret ettiği UN Plaza ve Civic Center'ın silahlı bir adamın oluşturduğu gerilim nedeniyle boşaltıldığı ifade edildi.
Çipras 'anlaşmaya hayır' diyen vekilleri kabineden çıkardı
Yunanistan'ın birçok bölgesi alevler altındayken, Başbakan Aleksis Çipras, hükümet revizyonuna gitti. Kısmi revizyon Türkiye ve Rusya'yı yakından ilgilendiren Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nda da önemli değişime neden oluyor.
'20 bin yabancı savaşçı var'
ABD istihbaratı, yabancı savaşçıların IŞİD ya da diğer gruplara katılmak üzere Suriye ve Irak'a gitmeye devam ettiğini, gidenlerin sayısının bugüne kadar 20 bini bulduğunu açıkladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI