Burkina Faso'da Türk restoranına terör saldırısı: 17 ölü
Başkent Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına düzenlenen terör saldırısında 17 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
14 Agustos 2017 - 11:01:39
 

Fransız AFP haber ajansı hastane kaynaklarına dayandırdığı haberde, hayatını kaybeden 17 kişi arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğunu aktardı. Saldırıda ayrıca 8 kişi de yaralandı.

YARALI TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Ajansa konuşan bir ambulans görevlisi, restorandan 11 kişiyi yaralı olarak çıkardıklarını ancak Türk vatandaşının yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

TSİ ile 23:00 sıralarında gerçekleşen olayda, Türk restoranı ile birlikte Bravia isimli bir otelin de saldırıya uğradığı belirtiliyor.

Reuters haber ajansı, görgü tanıklarına dayandırdığı haberde, Aziz İstanbul isimli restoranın polis ve jandarma tarafından çevrildiğini bildirdi.

Burkina Faso İletişim Bakanı Remi Dandjinou, saldırıyı bir terör saldırısı olarak niteledi ve 3 teröristin öldürüldüğünü aktardı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: 1 TÜRK ÖLDÜ, 1 TÜRK YARALI

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki terör saldırısını kınadı. Saldırıda 1 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini, bir diğerinin de yaralandığını belirtti.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da 2016'nın Ocak ayında benzer bir saldırı gerçekleşmiş 30 kişi hayatını kaybetmişti. El Kaide tarafından üstlenilen o saldırılarda da bir restoran ve otel hedef alınmıştı.


Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Diyarbakır'da Yeni İhya Der Başkanı öldürüldü
Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Başsavcılıktan flaş açıklama!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şehit edilen Mehmet Selim Kiraz’ın ön muayene raporuna ilişkin bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Rolü'nün 'yalancı' hakkını veriyor
Oyuncu Ceren Moray'ın, O Hayat Benim dizisi setinde oruç tutulmadığı için saldırıya uğradıklarını kafalarına mermer atıldığını iddia etmişti
İstanbul Valiliği nevruz kararını verdi!
İstanbul Valiliği, 21 Mart'ta Nevruz kutlamalarına izin vermedi.
21 ilde KPSS operasyonu
KPSS'de usulsüzlük yapıldığı iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 21 ilde 78 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
Türkiye: Diğer üsleri de açabiliriz
Türkiye ile ABD arasındaki anlaşmanın detayları belli oldu. Türkiye, IŞİD'e karşı hava operasyonlarında kullanılmak üzere İncirlik dışındaki üslerini de açmayı önerdi. Görüşmeler tamamlandığında, Ankara'nın IŞİD'e karşı hava operasyonlarında belirgin bir artış olacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI