Burkina Faso'da Türk restoranına terör saldırısı: 17 ölü
Başkent Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına düzenlenen terör saldırısında 17 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
14 Agustos 2017 - 11:01:39
 

Fransız AFP haber ajansı hastane kaynaklarına dayandırdığı haberde, hayatını kaybeden 17 kişi arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğunu aktardı. Saldırıda ayrıca 8 kişi de yaralandı.

YARALI TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Ajansa konuşan bir ambulans görevlisi, restorandan 11 kişiyi yaralı olarak çıkardıklarını ancak Türk vatandaşının yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

TSİ ile 23:00 sıralarında gerçekleşen olayda, Türk restoranı ile birlikte Bravia isimli bir otelin de saldırıya uğradığı belirtiliyor.

Reuters haber ajansı, görgü tanıklarına dayandırdığı haberde, Aziz İstanbul isimli restoranın polis ve jandarma tarafından çevrildiğini bildirdi.

Burkina Faso İletişim Bakanı Remi Dandjinou, saldırıyı bir terör saldırısı olarak niteledi ve 3 teröristin öldürüldüğünü aktardı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: 1 TÜRK ÖLDÜ, 1 TÜRK YARALI

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki terör saldırısını kınadı. Saldırıda 1 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini, bir diğerinin de yaralandığını belirtti.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da 2016'nın Ocak ayında benzer bir saldırı gerçekleşmiş 30 kişi hayatını kaybetmişti. El Kaide tarafından üstlenilen o saldırılarda da bir restoran ve otel hedef alınmıştı.


Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ülker'den '1 Nisan' açıklaması
Ülker’in 1 Nisan’a özel hazırladığı reklam filmi, tepki çekince şirket bir açıklama yayınlayıp ihmali olan personelinin açığa alındığını duyurdu.
Rusya'dan bu kez güzel haber geldi
Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko Türk şirketlerinin Rusya’da yapımını sürdürdüğü stadyum inşaatlarının devam edeceğini açıkladı.
‘İyi ki polis evimi bastı’ ifadesi tahliye getirdi
Antalya’da evinde 30 kilo esrarla yakalanan Murat Y., “İyi ki polis arama yaptı. Yoksa insanlar zehirlenecekti” dedi, 5 yıl hapse mahkûm oldu. Ardından da tutuklu kaldığı süre dikkate alınıp tahliye edildi
Kira beyannamesi için yarın son gün
Geçen yıla ait yıllık gelir vergisi beyannamesi verme süresi yarın sona eriyor. Mükellefler, beyannamelerini GİB internet sitesi üzerinden verebiliyor
'İHH artık büyük bir kitleye hitap ediyor'
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH'nın ramazan çalışmalarının paylaşıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, İHH'nın artık büyük bir kitleye hitap ettiğini söyledi.
Emeklilere fark ödemesi 22 Temmuz'da
SGK emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplam 2 milyon 40 bin 149 kişinin aylıklarında oluşan fark tutarlarının, 22 Temmuz'da yatırılacağını açıkladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR