Burkina Faso'da Türk restoranına terör saldırısı: 17 ölü
Başkent Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına düzenlenen terör saldırısında 17 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
14 Agustos 2017 - 11:01:39
 

Fransız AFP haber ajansı hastane kaynaklarına dayandırdığı haberde, hayatını kaybeden 17 kişi arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğunu aktardı. Saldırıda ayrıca 8 kişi de yaralandı.

YARALI TÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Ajansa konuşan bir ambulans görevlisi, restorandan 11 kişiyi yaralı olarak çıkardıklarını ancak Türk vatandaşının yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

TSİ ile 23:00 sıralarında gerçekleşen olayda, Türk restoranı ile birlikte Bravia isimli bir otelin de saldırıya uğradığı belirtiliyor.

Reuters haber ajansı, görgü tanıklarına dayandırdığı haberde, Aziz İstanbul isimli restoranın polis ve jandarma tarafından çevrildiğini bildirdi.

Burkina Faso İletişim Bakanı Remi Dandjinou, saldırıyı bir terör saldırısı olarak niteledi ve 3 teröristin öldürüldüğünü aktardı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: 1 TÜRK ÖLDÜ, 1 TÜRK YARALI

Dışişleri Bakanlığı Burkina Faso'daki terör saldırısını kınadı. Saldırıda 1 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini, bir diğerinin de yaralandığını belirtti.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da 2016'nın Ocak ayında benzer bir saldırı gerçekleşmiş 30 kişi hayatını kaybetmişti. El Kaide tarafından üstlenilen o saldırılarda da bir restoran ve otel hedef alınmıştı.


Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
DHKP-C zanlıları sağlık kontrolünden geçirildi
Antalya’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan DHKP-C üyesi 23 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.
Suriye sınırında dünyanın 3. büyük duvarı
Türkiye ile Suriye arasındaki sınıra yapılan ve dünyanın en uzun 3. duvarı olma özelliğindeki "Türk Seddi" için çalışmalar devam ediyor.
PKK'ya büyük operasyon
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kış aylarında terör örgütü PKK ile mücadele eden güvenlik güçleri
DHKP/C tutuklusu İngiliz ajan eski papaz çıktı!
Okmeydanı'nda terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan ve "örgüt üyeliği" suçundan tutuklanan İngiliz vatandaşı Stephen Kaczynski'nin, uzun yıllar papazlık yaptığı ortaya çıktı.
İstanbul'da polise silahlı saldırı!
İstanbul Esenyurt'ta polise silahlı saldırı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, polis kaçan saldırganın yakalanması için operasyon başlattı.
Ümit Kocasakal'dan CHP yürüyüşüne sert eleştiri!
Eski İstanbul Barosu Başkanı ve akademisyen Ümit Kocasakal, CHP yürüyüşüne dair eleştirilerde bulundu. Kocasakal 'Atatürk düşmanlarıyla yürümem' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI