CHP'den Berberoğlu'na potansiyel itirafçı muamelesi
Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davasında tutuklanmasıyla CHP'de başlayan telaş iyice ayyuka çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından CHP apar topar açıklama yaptı.
14 Agustos 2017 - 10:57:18
 

CHP Sözcüsü Tezcan "Bir kumpas üzerinden rehin alma işlemi vardır. Şimdi kamuoyu önünde bu ifadelerle aslında rehin alınan Enis Berberoğlu'na bir örtülü ahlaksız teklifte bulunuluyor” sözleriyle Berberoğlu'nun potansiyel itirafçı olduğunu itiraf etti. CHP yaptığı hamlelerle de Berberoğlu'nun konuşmaması için uğraşıyor.Berberoğlu ile her gün bir CHP milletvekilinin cezaevine giderek görüştüğünü anımsatan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, şu ifadeleri kullandı:

"Enis Berberoğlu bu sözler ahlaksızca sözlerdir diye çok açık bir tepkisi var. Bizim böyle bir beyanımız yok diye. Eşinin üzerinden en son bir açıklama yaptılar. Eşi çıktı, 'Bu ahlaksızlıktır, ben böyle bir şey söylemedim' dedi. Bütün bunlar meydandayken Enis Berberoğlu, 'Ben bunu söylemedim' demesine rağmen AK Parti Genel Başkanı'nın çıkıp da ısrarla, 'Ben haber alıyorum, böyle böyle diye tehdit ediyormuş Enis Berberoğlu' demesi aslında kamuoyu önünde bu biçimiyle örtülü ve ahlaksız bir tekliftir. 'Sen bunu söyle biz de gereğini yapalım' tehdidi ve teşvikidir. Ne bu tehditten ne de bu teşvikten onlara bir fayda çıkmayacak. Erdoğan hapishaneye mi gitmiş? Nereden öğrenmiş? Gardiyanlarla mı konuşuyor? Savcılarla, hakimlerle mi konuşuyor? Ne işi var? Bir Cumhurbaşkanının hükümlü biriyle ilgili bu konuda benim kulağıma bu haberler geliyor diyebilmesi başlı başına izaha muhtaç bir skandaldır. Nereden geliyor senin kulağına bu sözler? Kim söylüyor? Demek ki bizim daha önce söylediğimiz kumpas girişimi bu ifadelerle de bir kere daha teşhir edilmiş oluyor. Böyle bir kumpas girişimi var."

"BERBEROĞLU'NA BİR ÖRTÜLÜ AHLAKSIZ TEKLİFTE BULUNULUYOR"

Enis Berberoğlu'na yönelik tutumun bir "Rehin alma işlemi" olduğunun, işlenmiş bir suçun olmadığının altını çizen CHP Sözcüsü Tezcan, "Bir kumpas üzerinden rehin alma işlemi vardır. Şimdi kamuoyu önünde bu ifadelerle aslında rehin alınan Enis Berberoğlu'na bir örtülü ahlaksız teklifte bulunuluyor"dedi.

'TÜRKİYE'DE KAOS ORTAMI OLUŞUR' DİYE TEHDİT ETTİ

Tezcan, "CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik bir gözaltı operasyonu bekliyor musunuz?" sorusuna, "Biz diktatörlüğün her türlü saldırısına karşı kararlı bir mücadele içerisinde olacağız. Tavsiye etmem ama, Türkiye'de hukuk adalet ve demokrasiyi yok ettikleri çok açıkça ortada. Ana muhalefet partisine dönük atılacak bu adımlar, iktidarın çok da öyle huzurla yoluna devam edemeyeceği bir dönem başlatır. Bunu tavsiye etmem" yanıtını verdi.


Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
5 yeni havaalanı geliyor
DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, 5 havalimanın daha yapılacağını söyledi...
Pamir'in anne ve babasının yargılandığı davada karar
Minik Pamir'in anne ve babasının yargılandığı davada karar çıktı.
Cezaevi müdürü: İsteyen kaçsın!
15 Temmuz gecesi Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünden firar edip bir süre sonra yakalanan hükümlüler, ifadelerinde nasıl kaçtıklarını detaylarıyla anlattı
Kamer Genç'in son hali görenleri şok etti!
Pankreas kanseri teşhisiyle bir süredir ABD’de tedavi gören eski CHP Milletvekili Kamer Genç, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığına ait bir Ambulans Uçakla New York’tan İstanbul’a getirilmişti.
FETÖ'cülerden ortak taktik!
15 Temmuz’da Türkiye’yi işgal etmeye kalkan FET֒cü teröristlerin mahkemelerdeki ortak tiyatrosu deşifre oldu.
Çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Bir okulun yakınında yapılan operasyonda, PKK'lı teröristlere ait çok sayıda bomba, patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR