ABD'den Körfez ülkelerine diplomat çıkartması!
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Katar ve dört Körfez ülkesi arasındaki gerginliği çözmek için üst düzey iki yetkili görevlendirdiği bildirildi.
07 Agustos 2017 - 23:13:58
 

ABD Dışişleri Bakanlığından isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, bu hafta bölgeye iki diplomatın gittiğini söyledi.

Yetkili, "Emekli General Anthony Zinni ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Timothy Lenderking taraflarla iletişim kurmak ve Kuveyt hükümetinin arabuluculuk çalışmalarına destek vermek için bu hafta Körfez bölgesine gitti." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da, geçen hafta yaptığı bir konuşmada, Emekli General Zinni'nin Katar ve dört Körfez ülkeleri arasında yaşanan gerginliği takip etmek için bölgeye gideceğinin sinyallerini vermişti.

Ayrıca Tillerson, temmuzda Körfez bölgesine ziyarette bulunmuştu.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Musul'da 100 kişilik toplu mezar bulundu!
Güneydeki Hammam Alil'de ortaya çıkarılan mezarda, DAEŞ tarafından kafası kesilmiş yaklaşık 100 kişinin cesedi var.
ABD'den Filipinler yönetimine 'IŞİD' desteği!
Adalar ülkesi Filipinler'in Marawi kentini işgal eden IŞİD ile çatışmalarda ordu, sadece cuma günü 13 kayıp verdi.Savaşın başlamasından bu yana yaşamını yitiren asker sayısı 58'e yükseldi ve Duterde iktidarı ABD'den yardım istedi. Amerikan Özel Kuvvetleri, IŞİD operasyonlarına katılma kararı aldı.
Halep'teki sürece ABD dahil değil
Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD'nin, Suriye'de militanların tahliye edilmekte olduğu Halep'teki sürece bir dahlinin olmadığını söyledi.
Diplomatlar Yemen'den tahliye ediliyor
Yemen'in Aden kentindeki 86 yabancı diplomat tahliye edildi. Tahliye edilen diplomat sayısının 86 olduğu, diplomatların Cidde'deki Kral Faysal Deniz Üssü'ne getirildiği ve operasyonun "profesyonellikle" yürütüldüğü ifade edildi.
'Savaş en fazla kadınları vurdu'
13 kişilik ailesiyle Suriye'deki savaştan kaçıp Gaziantep'te yaşamaya başlayan Suriyeli Azize Hadid, "Bu savaş en fazla kadınları vurdu. Kocalarımızı, evlatlarımızı, evlerimizi ve geleceğimizi kaybettik. Evlatlarıyla çaresiz ortada kalan binlerce Suriyeli kadın var" diyor.
O ülkeninTürkiye hamlesi
Rusya Başbakan Yardımcısı Rogozin, AvtoVaz ve Kamaz için yedek parçaların üretiminin Türkiye’den Sırbistan’a aktarılabileceğini söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR