Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı!
İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Süper Kupa'da yaşanan tribün olaylarıyla ilgili soruşturma başlattı.
07 Agustos 2017 - 15:39:27

İçişleri Bakanlığınca, Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Turkcell Süper Kupa maçında meydana gelen olaylar nedeniyle, seyircilerin sahaya inmesi ve yasak maddelerin sahaya sokulmasını araştırmak üzere müfettiş heyeti görevlendirildi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI DA HAREKETE GEÇTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun'da oynanan Süper Kupa Finali'nde seyircilerin sahaya inmesi ve yasak maddelerin sahaya sokulmasıyla ilgili inceleme başlattı. Bakanlık müfettişleri Samsun'da ve İstanbul'daki TFF merkezinde olayları tüm yönleriyle ele almak üzere kapsamlı bir inceleme yürütecek. 

Samsun'da, Atiker Konyaspor ile Beşiktaş arasında dün oynanan Turkcell Süper Kupa Final Karşılaşması sırasında ve sonrasında yaşanan olaylar üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık,  6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Hakkında Kanun hükümleri gereğince iki müfettiş görevlendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca görevlendirilen müfettişlerden biri Samsun'da, diğeri ise İstanbul'da Türkiye Futbol Federasyonu Merkezinde bugün itibarıyla incelemelere başlayacak. 

Bu kapsamda, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müfettişleri, İçişleri Bakanlığı Müfettişleriyle koordineli olarak görev yapacak.

NELER YAŞANDI?

Samsun'da oynanan maçta oyun, taraftarların meşale yakması, sahaya yabancı madde atması sebebiyle durmuştu. Maçın ikinci yarısında iki kez taraftarlar sahaya girmeye çalıştı. Zemine kesici aletler atıldı. Maç sonunda ise iki takım taraftarları da tribünlerden zemine girmişti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, maç sonu yaptığı açıklamada sporda şiddet olaylarının önüne geçmek için diğer bakanlıklarla birlikte çalışacaklarını söylemişti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan'dan kongre açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'deki olağanüstü kongre kararına ilişkin açıklama yaptı.
Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a KKTC mesajı: Bu rüyadan uyanın
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan KKTC’de hiç Türk askerinin kalmamasını istiyor. Bu hayalden, bu rüyadan uyanmaları lazım” dedi.
Batı dünyası Erdoğan'ı neden hazmedemiyor?
ABD’nin en kıdemli diplomatları arasında sayılan James Jeffrey, 2008-2010 arasında ABD’nin Ankara Büyükelçisi olarak görev yaptı. 2012’de emekli olduğunda ülkesinin Bağdat büyükelçisiydi. 2013’ten bu yana Washington Enstitüsü’nde çalışmalarını sürdürüyor. Jeffrey, yaptığı açıklamalarda darbe girişiminin arkasında FETÖ'yü işaret etti ve Batının darbe girişimine karşı neden Türkiye'ye destek vermediğini açıklarken "Erdoğan çelişkilerimizi yüzümüze vuruyor. Bu yüzden Batı ve ABD'de sevilmiyor." ifadelerini kullandı.
Yeni anayasa haftaya Meclis'e geliyor!
Çankaya'da Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli ortak açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, teklifin haftaya Meclis'e getirileceğini açıkladı.
AK Parti ve CHP'nin son turu!
Hükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin beşincisi başladı.
Bahçeli'den HDP'ye tepki
Meclis Genel Kurulu ve Meclis Komisyonu’nda yaşanan görüntüler üzerine MHP Lideri Bahçeli, HDP'ye tepki gösterdi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR