HDP'li Hezer ve Sarıyıldız için karar çıktı!
HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ve Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın milletvekilliği, TBMM Genel Kurulunda yapılan oylama sonucu düşürüldü.
27 Temmuz 2017 - 19:04:28
HDP'li Tuğba Hezer Öztürk ve Faysal Sarıyıldız'ın devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşmesine ilişkin oylama yapıldı. Açık yapılan oylamada 324 milletvekili Sarıyıldız ve Öztürk'ün vekilliğinin düşmesi yönünde oy kullandı. Salt çoğunluk olan 276'nın aşılmasıyla iki ismin vekilliği düşmüş oldu. 20 milletvekili ise Sarıyıldız ve Öztürk'ün vekil olarak kalması için oy kullandı.

HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında Meclis çalışmalarına 5 birleşim katılmadığı gerekçesiyle milletvekiliğinin düşürülmesi için Meclis Genel Kurulu'nda oylama yapıldı. Hezer'in milletvekilliği 324 kabul oyuyla düşürüldü.

HDP milletvekilleri hayır oyu verirken, CHP bu oylamaya katılmadı. 

FAYSAL SARIYILDIZ'IN DA MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da milletvekilliği Genel Kurul'daki oylama sonucunda düşürüldü. Bu karar ile HDP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 55'e düşmüş oldu. 

HDP'LİLERDEN PROTESTO

Kararı HDP milletvekilleri, sıra kapaklarına vurarak protesto etti.

YÜKSEKDAĞ VE AYDOĞAN'IN DA VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Daha önce, HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ ile, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın da milletvekilliği düşürülmüştü.

CANLI BOMBANIN TAZİYESİNE GİTMİŞTİ

Hezer, Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırısını gerçekleştiren PKK'lı terörist Abdulbaki Sömer'in taziyesine katılmıştı. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
8 bakan tarihe geçiyor
Milletvekili olmamalarına rağmen yeni hükümet kurulamadığı için koltuklarını devredemeyen bakanlar tarihe geçecek, çünkü...
Demirtaş’dan Beyaz açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beyazıt Öztürk'ün Kanal D'de yayınlanan 'Beyaz Şov' programına telefonla katılarak örgüt propagandası yapan ve kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik'e sahip çıktı.
AK Parti'nin adaylık takvimi belli oldu
AK Parti sözcüsü Beşir Atalay 2015 genel seçimlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Adaylık başvurularında ilk sırada yer alması beklenen AK Parti milletvekili adaylığı için başvuru takvimini belirledi. Milletvekili aday adaylığı için erkeklerden 5 bin, kadınlardan ise 2 bin 500 lira başvuru ücreti alınacak. Engelli adaylardan ise başvuru ücreti alınmayacak.
Kılıçdaroğlu'nun Rüyaları Hep Tersine Çıkıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi olduğu müddetçe başkanlık sistemi gelmez” dedi.
Erdoğan: Rusya ile beraber Suriye işini çözmeliyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye sorunuyla ilgili, 'Rusya ve Türkiye beraber adım atmak suretiyle biz bu işi çözmeliyiz diye düşünüyorum.' dedi.
Demirtaş'tan Davutoğlu'na pişmanlık çağrısı
Başbakan Davutoğlu'nun yeni anayasa için CHP'ye ziyaret etmesi sonrası HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan şaşırtan bir açıklama geldi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI