Erdoğan ülkede gündeme oturdu, duyan yazdı
Katarlılar, ''Twitter''daki paylaşımlarıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkelerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
25 Temmuz 2017 - 15:14:19

Twitter'da, açılan "Katar halkı Erdoğan'ın gelişini kutluyor" başlıklı hashtag ülkede 'trend topic' oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez turu kapsamında Kuveyt'ten Katar'a geçmesiyle eş zamanlı olarak "Twitter"da, "Katar halkı Erdoğan'ın gelişini kutluyor" başlıklı bir hashtag açan Katarlılar, Erdoğan'ı "kahraman""stratejik ortak" şeklinde nitelendirerek, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden şiir, nesir ve fotoğraflar paylaştı.
ARALARINDA SİYASİLER VE GAZETECİLER VAR
Aralarında siyasiler ve basın mensuplarının açıklamalarının yer aldığı Erdoğan'ı "karşılama hashtag"lerinde, Katar İçişleri Bakanlığı Basın Ofisi Müdürü Ahmed bin Said er-Remeyhi, memnuniyetini dile getirerek, ziyarete ve önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN'IN ZİYARETİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Remeyhi, söz konusu ziyaretin Körfez krizinin ardından Erdoğan'ın gerçekleştirdiği ilk ziyaret olması nedeniyle önemli olduğuna dikkati çekerek, Türkiye'nin Katar'la dayanışma içinde olduğunu ve uygulanan yasa dışı ambargoyu kabul etmediğini açıkça ifade ettiğini ve Katar pazarında ihtiyaç duyulan gıda ürünlerinin karşılanmasına katkı sağladığını belirtti.

"BU ZİYARET YENİ BİR DAYANIŞMA MESAJI TAŞIYOR"

Türkiye'nin politikasının çıkarlara değil prensiplere dayandığını kaydeden Remeyhi, bu ziyarete ilişkin işaretlerin yeni bir dayanışma mesajı taşıdığını öne sürdü.

Remeyhi, Körfez krizinin aşılmasından sonraki dönemi şekillendirecek yeni Katar görüşünün oluşumu gölgesinde yatırım, ekonomi, güvenlik ve askeri alanlarda iki ülke arasında stratejik iş birliğini güçlendirmek için Erdoğan'ın ziyaretinin bir fırsat teşkil ettiğine dikkati çekti.

"KATAR HALKI, ERDOĞAN'IN AHLAKLI ASİL DURUŞUNU SAYGIYLA KARŞILIYOR"

Eş-Şuruk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sadık Muhammed el-Imari, Erdoğan'ın Katar ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin onur konuğu olarak geldiğini belirtirken gazeteci Cabir el-Harami ise "Katarhalkı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ahlaklı asil duruşunu saygıyla karşılıyor. Sıkıntılar insanlardaki cevheri ortaya çıkarır." ifadelerine yer verdi.

"YANIMIZDA KAHRAMANCA DURAN GÜÇLÜ STRATEJİK ORTAĞIMIZ HOŞ GELDİ"

Vatan gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Abdurrahman el-Kahtani ise ziyarete ilişkin "Kardeşin tüm pencerelerini kapattığı zamanda yanımızda kahramanca duran güçlü stratejik ortağımız hoş geldi." dedi

"BEREKETLİ DOHA'YA HOŞGELDİN HAKKANİYETLİ ERDOĞAN"

Katar'ın önde gelen gazetelerinden Eş-Şuruk ise, Erdoğan'ın Katar ziyaretini "Bereketli Doha'ya hoş geldin hakkaniyetli Erdoğan" manşetiyle verdiği haberde "Katar'a yönelik haksız ambargonun oluşturulduğu (yapay) Körfez krizi ve yankılarının patlak vermesinden bu yana gerçeğin yanında yer almayı seçen Türkiye'nin tutumu, ahlaki sorumlulukla öne çıkıyor." ifadesini kullandı.

"İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRECEK" VURGUSU YAPILDI

Haberde Türkiye'nin bu tutumunun kapsayıcı ve İslam birliğini içeren çalışmalarla öne çıkan Erdoğan dönemi siyasetiyle uyum içerisinde olduğu kaydedildi.

Erdoğan'ın, Müslüman kardeşi Katar'daki ikinci evine geldiği belirtilen haberde söz konusu ziyaretin Türkiye'nin dış politikasına yönelik takdiri artırmasının yanı sıra iki ülke arasındaki ilişkileri de güçlendireceği belirtildi.

"ERDOĞAN'IN ZİYARETLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞÜ HIZLANDIRACAK"

Er-Ra'ye gazetesi ise Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar ziyaretlerinin gerçeğe dönüşü hızlandıracağını aktardı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Davutoğlu değerlendirmelerde bulundu
Bulgaristan ziyareti öncesi konuşan Başbakan Davutoğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu
Hangi İl kaç vekil çıkaracak?
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçim çevreleri itibarıyla illerin çıkaracakları milletvekili sayılarını ilan etti. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan YSK kararına göre TBMM'ye; İstanbul 88, Ankara 32, İzmir 26, Bursa 18, Adana, Antalya ve Konya 14, Gaziantep ve Şanlıurfa 12, Diyarbakır, Kocaeli ve Mersin 11 milletvekili gönderecek. Karara göre, İstanbul üç, Ankara ve İzmir ise ikişer seçim çevresinden oluşacak.
CHP Seçimlere 11 Yenilgiyle Girecek
CHP Sözcüsü Haluk Koç, CHP’nin 11 ilde milletvekili aday adayı bulamadığı haberlerine ilişkin, “Elimde isim isim başvurular mevcut. Bunlar seçim öncesinde CHP’yi daha mahlûl göstermek amaçlı tezgahlar” dedi.
Davutoğlu: Cumhurbaşkanı'nın takdiridir
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'da basın mensuplarının sorularını cevapladı. Davutoğlu konuşmasında, "Kılıçdaroğlu'na görev verilip verilmemesi Cumhurbaşkanı'nın takdiridir" dedi.
"BM Güvenlik Konseyinin 5 daimi üyesi, dünyanın kaderini belirleyemez"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere küresel yapıların çözüm odaklı bir anlayışla yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.
Kurtulmuş: Asıl tehlike kripto FETÖ'cüler
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş FETÖ operasyonunda asıl tehlikeye dikkat çekti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR