Başbakan Yıldırım'dan İbadi'ye Musul telefonu
Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı İbadi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yıldırım, Musul'un yeniden imarı için Türkiye'nin katkı sunmaya hazır olduğunu belirtti.
19 Temmuz 2017 - 23:06:57
 

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul'un ahiren DEAŞ'tan kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini tebrik etti.

"MUSUL'UN YENİDEN İMARI İÇİN TÜRKİYE KATKI VERMEYE HAZIR"

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, İbadi ile yaptığı telefon görüşmesinde, Musul'un ahiren DEAŞ'tan kurtarılması çerçevesinde Irak hükümetini kutlayarak, tahrip edilen tarihi şehrin yeniden imarına Türkiye'nin katkı vermeye hazır olduğunu belirtti.

Başbakan Yıldırım, terörle mücadele dahil, yakın bölgedeki gelişmeler bağlamında Irak hükümeti ile iş birliğini sürdürmeye kararlı olduklarını vurguladı.

İBADİ: TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ İÇİN BİZ DE HAZIRIZ

Irak Başbakanı İbadi ise Türkiye ile her alanda iş birliğine hazır olduklarını ifade ederek, Irak'ın kuzeyindeki gelişmelere ilişkin bilinen tutumlarını aktardı.

Olumlu geçen görüşmede, bölgedeki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
"Erzurum'da kaos ittifakının uygulamalarını gördük"
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'nin Erzurum mitingi nedeniyle kentte yaşanan gerginliğe ilişkin, "Türkiye'nin istikrarına yönelik kaos ittifakının somut uygulamalarını gördük Erzurum'da" dedi.
Hkümet anayasa kartını açtı!
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, 'Başından beri iki anayasa teklifi hazırladık' açıklamasında bulundu...
Kuzu'dan Avusturya Başbakanı'na: Gavur
AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Avusturya Başbakanı Christian Kern’in Türkiye'ye yönelik sözlerine 'H.S. Gavur' diye cevap verdi...
Kurtulmuş: FETÖ mağduru diye bir şey yok
Numan Kurtulmuş, “FETÖ mağdurları, böyle bir şey yok. FETÖ mağdurları kavramı bizatihi FETÖ'nün algı operasyonunun aracıdır" dedi.
Erdoğan: Rusya ile beraber Suriye işini çözmeliyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye sorunuyla ilgili, 'Rusya ve Türkiye beraber adım atmak suretiyle biz bu işi çözmeliyiz diye düşünüyorum.' dedi.
OHAL Meclis'te
Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanan olağanüstü hal kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresi TBMM'ye sunuldu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR