Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Ankara'da ikinci 'Hero' vakası!
Ankara'da üzerinde 'Hero (Kahraman)' yazılı tişörtle, Polatlı darbe davasının görüldüğü Sincan Cezaevindeki duruşma salonuna girmek isteyen bir sanık yakını gözaltına alındı.
17 Temmuz 2017 - 23:52:44
 

Polatlı'daki darbe girişimine ilişkin 330 sanıklı davanın görülmesine, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki duruşma salonunda başlandı.

Duruşmayı izlemek isteyen sanık yakınları, güvenlik kontrolünün ardından salona alındı. Güvenlik güçleri, üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle salona girmek isteyen Emirhan B'yi gözaltına aldı.

Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı ekiplerince alınıp polise teslim edilen Emirhan B, Polatlı davasında yargılanan amcası eski astsubay Halil İbrahim B'nin duruşmasını izlemek için mahkemeye geldiğini, bir mağazadan satın aldığı tişörtün üstündeki yazının ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi.

Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Emirhan B, ifade işlemleri için Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

20170717_2_24792801_24214275_Web

ERDOĞAN'A SUİKAST TİMİ SANIĞI DA GİYMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 13 Temmuz'da görülen duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal'ın "Sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde 'hero' yani 'kahraman' yazan tişörtle mahkeme salonuna gelmiş. Burada kahraman yok. Burada devlete meydan okuma var. Bu tişörtün çıkartılmasını talep ediyoruz." şeklinde itirazı üzerinde taraf avukatları arasında tartışma yaşanmış, mahkeme heyeti, tartışmalara ve duruşma ortamının bozulmasına yol açması nedeniyle sanığın üzerindeki tişörtün değiştirilerek salona getirilmesine oy birliğiyle karar vermişti.

Sonra sanığın duruşmaya katılmaktan vazgeçtiğini belirtmesi üzerine sanık Güçlü, duruşma salonundan cezaevine götürülmüştü.

14 Haziran'da ise Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütü mensubu tutukluların kamuoyunu ve davaları etkilemeye yönelik mesaj içerikli kıyafetlerinin toplatılmasına ilişkin, tüm Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına genelge gönderilmişti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Urfa’da Suriyeli gazetecileri IŞİD’in dış istihbaratı öldürdü
Dün Urfa’da öldürülen Suriyeli gazeteci İbrahim Abdulkadir ve Firaz Hamadi’nin katil zanlılarının IŞİD üyesi olduğu kesinleşti. Gazetecileri, IŞİD’in sözde dış istihbarat üyesi 4 kişi tarafından öldürüldüğü belirtilirken, örgütün Urfa’daki gazetecilerin 2 arkadaşını 3 ay önce Rakka’da infaz ettiği öğrenildi.
PKK Dicle’yi de tehdit etmiş
Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ı, “Halk desteklemiyor, vazgeçin” dediği için 6 saat bodruma hapseden PKK’nın, “Hendekler yanlış” diyen Hatip Dicle’yi de tehdit ettiği ortaya çıktı.
Adilcevaz’da kar tatili
Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.
Flaş iddia! FETÖ'cü listesi 2 Temmuz'da geldi
TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, darbe girişiminde cuntacılar tarafından rehin alınan eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi’yi dinledi.
Kadınlara zorunlu askerlik geliyor
Zorunlu askerlik sistemi üzerinde çalışma yürüten Milli Savunma Bakanlığı, 'kadınlara askerlik' konusunu da çalışmalarına dahil etti.
İzmir'de akşam ezanına sabotaj!
İzmir'in bazı ilçelerinde akşam ezanın yaklaşık 18 dakika erken okunduğu iddiası ortalığı karıştırdı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR