Hakkari'de patlama!
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 1’i ağır 19 asker yaralandı.
17 Temmuz 2017 - 23:31:43
 

HAKKARİ VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE DENİLDİ

Hakkari Valiliği, Yüksekova Esendere'de yaşanan patlamayla ilgili ikinci bir açıklama daha yaptı. Açıklamada yaralı sayısının 19 olduğu belirtilerek şöyle denildi: 

"17.07.2017 günü İlimiz Esendere Beldesinden Yüksekova İlçesine askeri personel taşıyan bir araca yönelik bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen EYP(el yapımı patlayıcı) saldırısı sonucu 19 askeri personel yaralanmıştı. Sağlık kuruluşlarından alınan son bilgilere göre 18 askeri personelin sağlık durumunun iyi olduğu, 1 askeri personelin ise hayati tehlikesinin devam ettiği anlaşılmıştır. Hayati tehlikesi bulunan askeri personelin sevk edildiği Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

TSK'DAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE DENİLDİ

Türk silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmede, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından Hakkâri İli Yüksekova İlçesi, Esendere Beldesi yakınlarında 17 Temmuz 2017 tarihinde intikal halinde bulunan askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilakı neticesinde 4'ü ağır olmak üzere 17 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek gerekli müdahalelere başlanmıştır. Bu hain saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz" denildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İran ve ABD'nin gizli Musul planı
ABD ve İran, 'planları için' Türkiye'yi Musul masasının dışında tutmak için her şeyi yapıyor; Sahte fetvalar, diplomatik mesajlar...
THY Şarm El Şeyh seferlerinde iptal süresini uzattı
Mısır’da Şarm El Şeyh - St. Petersburg seferini yapan Rus yolcu uçağının terör örgütü IŞİD tarafından düşürüldüğü iddialarının ardından seferlerini geçici olarak durduran Türk Hava Yolları (THY), seferlerin 16 Kasım'a kadar iptal edildiğini açıkladı.
Suriye'deki acı dram!
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye yerleşen ailelerden bir çoğu ülkelerinde bıraktıkları yakınlarının hayatlarından endişe ediyor.
Dikkat! Cuma günü kar geliyor
İstanbul'da sis 3 gün daha devam edecek. Önümüzdeki hafta ise soğuk ve yağışlı geçecek.
Genelkurmay: 10 tane F-16 uçağı o bölgede!
Genelkurmay Başkanlığı, 10 F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu yapıldığını açıkladı
Çözüm sürecinin çözdükleri
Çözüm süreci ile birlikte karakollar da çözülmeye başladı. Barış ve huzur ortamına kavuşan Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Güzelkonak köyünde işlevsiz kalan askeri bir karakol yıktırıldı. Karakolun enkazı ise bölgenin asıl ihtiyacının aş ve iş olduğunu bir defa daha gün yüzüne çıkardı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI