İsrail Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektörleri kurdu
İsrail, üç gündür ibadete kapalı tuttuğu Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektörleri kurdu.
16 Temmuz 2017 - 23:55:06
 

İsrail polisi üç gündür ibadete kapalı tuttuğu Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektörleri kurdu.

İsrail polisi tarafından kapalı tutulan Harem-i Şerif'in bugün öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak açılacağının açıklamasının ardından kapılara metal arama dedektörleri yerleştirildi.

Netanyahu'nun ofisinden dün yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Netanyahu, durumu değerlendirmek amacıyla İsrail Kamu Güvenliği Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İç İstihbarat Servisi Şin-Bet ve Kudüs Polis Bölge Müdürü ile yaptığı telefon görüşmelerinde, Harem-i Şerif'in yarın öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak Müslümanlara, ziyaretçilere ve turistlere açılması kararı aldı." denilmişti.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal dedektörlerinin yerleştirileceğine işaret edilen açıklamada, "Aynı zamanda Harem-i Şerif'in kapılarına X-ray cihazları ile Harem'in dışına çevreyi gözetleme amacıyla kameraların yerleştirilmesi kararı alındı." ifadelerine yer verilmişti.

FİLİSTİNLİLER PROTESTO EDİYOR

Filistinliler İsrail'in bu uygulamasını reddederek protesto ediyor ve öğlen namazını Aksa'nın giriş kapılarında kılıyor.

icc

ic

NABLUS'TA PROTESTO

Batı Şeria'nın Nablus kentindeki Filistinliler İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etti.

Nablus'taki Filistinli grupları koordine eden komitenin çağrısı üzerine bir araya gelen onlarca Filistinli, "Hazreti Muhammed'in miraca çıktığı yere canımız feda olsun", "Mescid-i Aksa'ya ulaşamayacaksınız" yazılı pankartlar taşıdı.

Fetih Hareketi'nin Nablus'taki yetkililerinden Cihad Ramazan burada yaptığı konuşmada, "İsrailli yetkililer Mescid-i Aksa'yı zaman ve mekan olarak bölmeye çalışıyor. Her zaman canını bu uğurda feda etmeye hazır olan Filistin halkı, Aksa'yı ve şehitlerini asla yüz üstü bırakmayacaktır." dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ortadoğu'da dengeleri değiştirecek Çin hamlesi
Ortadoğu'da dengeleri değiştirecek hareketliliği kaleme alan Yeni Şafak yazarı, İran-Arabistan krizinde Çin'in ABD tarafına geçeceğini yazdı
Putin'den Halep sakinleri için seyyar hastane talimatı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, iki bakanlığa, Suriye'nin Halep kentinin sakinlerine tıbbi yardım sunulması için buraya seyyar hastaneler gönderilmesini emrettiği belirtildi.
'ABD'nin kararı cihatçı ve Selefi grupların yükselişini sağladı'
El Kaide ve Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) de aralarında olduğu cihatçı ve Selefi grupların Ortadoğu’daki yükselişini değerlendiren eski ABD Savunma İstihbarat Dairesi (DIA) Başkanı Michael Flynn, Washington’ın kararlarının bu örgütlerin güç kazanmasına olanak tanıdığını itiraf etti. Al Jazeera’da yayınlanan Face To Face, programına katılan Flynn, ABD’nin Ortadoğu politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
ABD PKK kampı kurdu
Terör örgütü PKK-PYD tarafından 2015 yılında işgal edilen Rakka iline bağlı Tel Abyad ilçesine bin 350 militanın eğitildiği kamp kuruldu
Rusya ve ABD arasında 'İran Devrim Muhafızları' bilmecesi
Washington yönetimi, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Moskova'yı ziyaret ettiğine dair iddiasını yineledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, BM yaptırımları nedeniyle yurtdışına çıkma yasağı olan Süleymani'nin Moskova'da temaslarda bulunduğunu öne sürdü. Toner, ziyaretin hangi amaçla yapıldığına açıklık getirmeye çalıştıklarını belirtti.
Taliban 4 ABD askerini öldürdü
Afganistan'da Taliban güçleri, askeri noktalara karşı saldırılara hız verdi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI