Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Kadın girişimcilere 1 milyar dolar müjdesi!
Dünya Bankası’nın hayata geçirdiği program kapsamında gelişmekte olan ülkelerdeki kadın girişimcilere ilk etapta 1 milyar dolardan fazla kredi desteği sağlanacak.
08 Temmuz 2017 - 21:16:01
 

Dünya Bankası gelişmekte olan ülkelerdeki kadın girişimcileri desteklemek için 1 milyar dolardan fazla fon büyüklüğüne sahip kamu-özel kredi programını hayata geçirdi.

Dünya Bankası yaptığı açıklamada fonun ilk parçası olan 325 milyon dolarlık kısmının Almanya, ABD, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile bazı özel sermaye şirketleri tarafından karşılanacağı belirtildi.

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim ise açıklamasında, “Bu, kadın girişimcileri destekleyecek milyarlarca dolarlık bir fon olacak. Bu program küçük bir proje değil. Gelecekte dünyanın ekonomik büyümesine yön verecek büyük bir proje." dedi. 

Kredileri bu yılın sonunda vermeye başlayacak program kapsamında hükümetler ile birlikte çalışılacak. Program dahilinde ayrıca gelişmekte olan ülkelerdeki iş sahibi kadınlar dünyanın önde gelen danışmanlarından da mentörlük desteği alacak.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Brexit Türkiye ekonomisini nasıl etkiler?
İngiltere'den gelen Brexit sonuçları sonrası, küresel piyasalardan çok ciddi tepkiler geldi, gelmeye de devam ediyor. Peki bu süreç Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Türkiye ekonomisi için Brexit sonuçları ne anlama geliyor?
İşte yeni 20 Euro!
Avrupa Merkez Bankası tarafından basılan 20 Euro’luk yeni banknotlar tanıtıldı.
"Türkiye Markası İzleme Komitesi" kuruldu
Türkiye'nin tanıtımında kullanılan Türkiye markası dışındaki marka kullanımlarına karşı tedbirleri değerlendirmek üzere "Türkiye Markası İzleme Komitesi'" kuruldu.
S&P Türkiye'nin kredi notunu açıkladı
Standard and Poor's, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunu "BB+" olarak teyit etti, yerel para cinsinden kredi notunu ise "BBB"den "BBB-"ye indirdi.
Rus firmalar ayçiçek yağı pazarını ele geçirmeyi hedefliyor
Rus basınında yer alan haberlere göre Türkiye ile Rusya arasında tarım ürünlerinde yaşanan sıkıntıdan sonra Rus üreticilerin Türklere karşı harekete geçeceği savunuldu.
Türkiye Avrupa'nın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında
Türkiye, bu yılın ilk çeyreğinde kaydettiği yüzde 2,3'lük büyüme oranıyla Avrupa'nın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında bulunuyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR