Kartal bebeğe yardım kampanyasında "sahtekarlık" şüphesi! Bakanlık inceleme başlattı
Sağlık Bakanlığı, Kartal bebeğin tedavi için Almanya'ya yönlendirilmesi ve ücretsiz yapılabilecek bir ameliyata para toplanmasına ilişkin soruşturma başlattı.
06 Temmuz 2017 - 13:18:08

Türkiye’nin tek yürek olup yardım yağdırdığı kalp hastası 10 aylık Kartal Yıldırım'a kalp nakli için 19 saatte 4.4 milyon lira para toplanmış ve önceki gün Kartal'ın tedavi gördüğü hastanenin hesabına yatırılmıştı.
Sağlık Bakanlığı’ndan ise bugün konuyla ilgili bir son dakika haberi geldi. Bakanlık, “ücretsiz yapılabilecek bir ameliyat için para toplanıp Almanya’ya gönderildi” diye inceleme başlattı.
Ameliyatın ücretsiz yapılabildiği halde tedavi için neden Almanya'ya yönlendirildiği ve ücretsiz yapılabilecekken neden yardım kampanyası başlatıldığı araştırılıyor

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
34 ilde hakim ve savcılara operasyon
Ankara merkezli 34 ilde hakim ve savcılara yönelik sınav yolsuzluğu operasyonu başlatıldı.
Danimarka milletvekilleri Türkiye'nin içişlerine karışıyor!
Sırtını terör örgütlerine dayadığını söyleyen Figen Yüksedağ'ın duruşmasına gelen Danimarkalı vekil, HDP'lilere 'gözümüz üstünüzde, yanınızdayız' dedi.
Türkiye-ABD arasında Suriye sınırı stratejisi
Ankara’ya gelen Obama’nın DEAŞ’a karşı özel temsilcisi Allen ve Savunma Müsteşarı Wormuth’un çantasında 3’lü strateji planı bulunuyor.
Dicle Üniveristesi hastanesinde yangın
Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.
Şehit Savcının odası delik deşik!
Dün akşam saatlerinde İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan rehine krizi ve ardından yapılan operasyonun şiddeti günün aydınlanmasıyla birlikte daha net biçimde gözlendi. Şehit savcının odasının camındaki kurşun delikleri yaşanan çatışmanın şiddetinin büyüklüğünü gözler önüne serdi.
FETÖ'cü Enes Kanter'in babası da ihraç edildi!
Toplam 10 bin 131 kişi kamu görevinden uzaklaştırıldı. Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter de görevden uzaklaştırılan isimler arasında yer aldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI