Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Türkiye'den Londra saldırısına sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.
19 Haziran 2017 - 21:46:34
 

Dışişleri Bakanlığı, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısına ilişkin, “Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyı lanetlediklerini bildirdi. Bakanlıktan, saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınlarında, ibadetten dönen Müslümanları hedef alan ve bir kişinin hayatını kaybetmesi, çok sayıda insanın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını üzüntüyle öğrendik. Kutsal Ramazan ayında masum insanlara karşı düzenlenen ve Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz. Birleşik Krallık halkına içten taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye ve Türk halkı terörle mücadelede Birleşik Krallık ile tam bir dayanışma ve iş birliği içinde olmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bağımsız Türkiye Partisi hakkında suç duyurusu
Anayasa Mahkemesi, Bağımsız Türkiye Partisi'nin 2013 yılı hesaplarının incelenmesi sonucunda, sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına oy birliğiyle karar verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz dua edin biz gerekeni yapıyoruz
ATV - A Haber ortak yayınında gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmen Dağı'ndaki direnişle ilgili konuşarak 'Belki şehitler verilecek ama zafer Türkmen Dağı'nın olacak' şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu: Trump'ın kararı ortak kazanımlara aykırı
Kılıçdaroğlu, Trump'ın yedi ülkenin vatandaşlarını belirli bir süre için ABD'ye almama kararının ortak kazanımlarına aykırı olduğunu bildirdi.
'Uzman bir orduya geçiş için hazırlıklar yapılıyor'
Başbnakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor.
Bakan Çelik’ten erken emeklilik açıklaması
Bursa’da esnaflarla buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, erken yaşta emeklilik bekleyenlere yönelik açıklamada bulundu. Dünyada 50 yaşında emeklilik olan başka bir ülke bulunmadığını söyleyen Bakan Çelik, “Bizim de petrolümüz, doğalgazımız olsa biz de işçimize iki maaş verirdik” dedi.
Barış, Milletvekilliği Koltuğundan Daha Kıymetlidir
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Kimse barış meselesine partisel çıkarı, sandık çıkarı, oy hesabı olarak bakamaz. Barış oydan daha kıymetlidir" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR