Türkiye'den Londra saldırısına sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.
19 Haziran 2017 - 21:46:34
 

Dışişleri Bakanlığı, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısına ilişkin, “Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyı lanetlediklerini bildirdi. Bakanlıktan, saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınlarında, ibadetten dönen Müslümanları hedef alan ve bir kişinin hayatını kaybetmesi, çok sayıda insanın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını üzüntüyle öğrendik. Kutsal Ramazan ayında masum insanlara karşı düzenlenen ve Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz. Birleşik Krallık halkına içten taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye ve Türk halkı terörle mücadelede Birleşik Krallık ile tam bir dayanışma ve iş birliği içinde olmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bozdağ: Böyle bir saçmalık olabilir mi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cezaevlerine dönük haberlerin büyük kısmının çarpıtma ve yönlendirme haberler olduğunu belirtti.
Kılıçdaroğlu'ndan yine skandal sözler!
Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, KHK ile ihraç edilen akademisyenler için AİHM tarafından verilen kararı eleştirdi.
Erdoğan ve Putin S-400 hava savunma sistemi konusunda anlaştı
Rusya bir süredir gündemde olan S-400 hava savunma sistemi gönderilmesi konusunda Türkiye ile anlaştıklarını açıkladı.
Arınç'ın sözlerine Akdoğan'dan sert yanıt!
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dolmabahçe görüşmeleriyle ilgili Arınç'ın yaptığı açıklamalara "Cumhurbaşkanımızın tavrı net, speküle etmek art niyetliliktir" dedi.
Davutoğlu 'güvenli bölge'de ısrarcı
ABD Dışişleri ‘güvenli bölge’ üzerinde uzlaşıldığı yönündeki iddiaları yalanlarken, Türkiye Başbakanı Davutoğlu fikri yeniden gündeme getireceklerini söyledi. Davutoğlu, Türkiye’nin kendisine saldıranları cezalandırmak için her türlü güce başvuracağını belirtti.
Davutoğlu seçim startını Samsun'dan verdi
Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri için çalışmalarına Samsun'dan başladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI