Savcılıktan zehirlenme olayıyla ilgili açıklama!
Manisa Savcılığı, kışlada yedikleri yemekten dolayı zehirlendikleri belirtilen askerlerle ilgili olarak açıklama yaptı.
18 Haziran 2017 - 13:19:16

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde soruşturmayı yürütmek üzere özel bir büro kurulduğunu açıklayan Şimşek şu açıklamayı yaptı:

"Manisa ilimizde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğini müteakip bir grup askerin baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti ile müracaatı üzerine gıda zehirlenmesi tanısı konulmuş ve ilimiz merkezinde bulunan çeşitli hastanelere ilk belirlemelere göre 731 askerimizin sevki sağlanarak tıbbi müdahale gerçekleştirilmiştir. Tedavi sonucu şuan itibariyle hayati tehlike riski olan askerimiz yoktur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen mükerrer vaka üzerine ikinci bir soruşturma başlatılmış, mağduriyete uğrayan askerlerimizden kan ve idrar örnekleri, akşam yemeğinde servis edilen tavuk ve gıdalardan, kullanılan su ve diğer bütün kullanım malzemelerinden numune alınmış, gerekli uzman bilirkişi incelemesine gönderilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürlüğümüz de özel bir büro oluşturarak gerekli çalışmalar en titiz bir şekilde devam etmektedir. İlk etapta kışlaya yemek veren yüklenici firmanın denetim, gözetim ve kontrol sorumlusu olarak tespit edilen 19 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmış, bu sayı an itibariyle 21'e ulaşmıştır. Konu ile ilgili en ufak bir husus atlanmaksızın her türlü emare araştırılmaktadır. Halkımızın ve kamuoyunun provokasyona meydan verecek yaklaşımlardan uzak durması ve gelişmelerin kendileri ile paylaşılacağının bilinmesi gerektiğini belirtir, saygılar sunarım"
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Tutkulu sevgi' infial yarattı
TRT sanatçısı Hatice Kaçmaz'ı, 'evlilik teklifini reddettiği gerekçesiyle 16 bıçak darbesiyle öldüren Orhan Munis'e ‘tutkulu sevgi'den dolayı indirim yapılması sosyal medyada infial yarattı.
PKK‘nın 200 kişilik suikast timi
Cizre'de HDP'nin sözde özerklik hayalini gerçekleştirmek için PKK'nın ilçeyi ele geçirme planını AKŞAM açıklıyor. Her mahalleye hendekler kazıp patlayıcı yerleştiren teröristlerin hain planını güvenlik güçleri bozdu.
Halk PKK’ya karşı ayaklanabilir
Türkiye’ye karşı maşa olarak kullanılan terör örgütleri PKK ve FET֒nün kirli ittifakı, son eylemlerle su yüzüne çıktı. Türk ve Kürt aydınları “Halk PKK’ya karşı ayaklanabilir” mesajı verdi.
Üzerinden çok sayıda araç geçen yaya can verdi
Edirne’nin Keşan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yolun karşı tarafına geçmeye çalışan yayaya araç çarptı. Üzerinden daha sonra bir otobüs ve çok sayıda araç geçen yaya feci şekilde can verdi.
Müzeyyen Senar Defnedildi
Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 8 Şubat'ta hayatını kaybeden Türk müziğinin saygın isimlerinden Devlet Sanatçısı Senar, son yolculuğuna uğurlandı.
Dumankaya İnşaat'a 'paralel yapı' operasyonu
'Paralel Yapı' operasyonu kapsamında Dumankaya İnşaat'ın yöneticileri de gözaltına alındı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI