Savcılıktan zehirlenme olayıyla ilgili açıklama!
Manisa Savcılığı, kışlada yedikleri yemekten dolayı zehirlendikleri belirtilen askerlerle ilgili olarak açıklama yaptı.
18 Haziran 2017 - 13:19:16

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde soruşturmayı yürütmek üzere özel bir büro kurulduğunu açıklayan Şimşek şu açıklamayı yaptı:

"Manisa ilimizde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğini müteakip bir grup askerin baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti ile müracaatı üzerine gıda zehirlenmesi tanısı konulmuş ve ilimiz merkezinde bulunan çeşitli hastanelere ilk belirlemelere göre 731 askerimizin sevki sağlanarak tıbbi müdahale gerçekleştirilmiştir. Tedavi sonucu şuan itibariyle hayati tehlike riski olan askerimiz yoktur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen mükerrer vaka üzerine ikinci bir soruşturma başlatılmış, mağduriyete uğrayan askerlerimizden kan ve idrar örnekleri, akşam yemeğinde servis edilen tavuk ve gıdalardan, kullanılan su ve diğer bütün kullanım malzemelerinden numune alınmış, gerekli uzman bilirkişi incelemesine gönderilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürlüğümüz de özel bir büro oluşturarak gerekli çalışmalar en titiz bir şekilde devam etmektedir. İlk etapta kışlaya yemek veren yüklenici firmanın denetim, gözetim ve kontrol sorumlusu olarak tespit edilen 19 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmış, bu sayı an itibariyle 21'e ulaşmıştır. Konu ile ilgili en ufak bir husus atlanmaksızın her türlü emare araştırılmaktadır. Halkımızın ve kamuoyunun provokasyona meydan verecek yaklaşımlardan uzak durması ve gelişmelerin kendileri ile paylaşılacağının bilinmesi gerektiğini belirtir, saygılar sunarım"
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
"Ankaralı Namık"ın ölüm nedeni "kaza sonucu düşme"
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Ankaralı Namık" olarak bilinen şarkıcı Namık Uğurlu'nun ölüm nedeninin "kaza sonucu düşme" olduğu sonucuna vararak, takipsizlik kararı verdi
Güvenlik güçlerine hayati uyarı
Sur'da görev yapan güvenlik güçlerine, teröristlerin teslim olacakmış gibi yaklaşıp eylem gerçekleştirebileceği uyarısı yapıldı.
Düşen helikopter ile ilgili soruşturma
Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ'ye ait helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlatıldı.
FETÖ'cü darbeci hain terör estirdi
15 Temmuz'da, millet tarafından durdurulan hain dolu otobüsten inen bir asker vatandaşı vurdu.
Demirtaş oyunun bir parçasıydı
Başbakan, bazı ilçelerde sözde “özyönetim" ilan edip hendek kazanlarla ilgili olarak, “Niyetleri kapsamlı bir iç savaştı" dedi. Demirtaş’ın, Suruç saldırısının ardından yaptıklarına dikkat çekti.
Fidan Erdoğan'a neden bilgi vermedi?
15 Temmuz’da saat 16.00’dan 20.00’ye kadar geçen süre içerisinde yaşananlar günlerdir yazılıp çiziliyor.
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
ESAD'IN OĞLU KONUŞTU: BABAMA DİKTATÖR DİYENLER KÖR
BÜYÜKADA TUTUKLAMALARINA ALMANYA VE İSVEÇ'TEN TEPKİ
SUUDİ ARABİSTAN'DAN TÜRKİYE'NİN KATAR'DAKİ ASKERİ ÜSLERİNE TEPKİ!
İSRAİL KUDÜS MÜFTÜSÜNÜ VURDU!
EN ÇOK OKUNANLAR