Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Elçilerden HDP'ye 'bağımsızlık' gazı
Ahmet Türk, "Türkiye'deki büyükelçilerle görüşmelerimizde neden özerklik istediğimizi, bağımsızlık istemediğimizi soruyorlar." dedi.
17 Haziran 2017 - 13:50:26
 

Mardin Belediyesi’nin görevden uzaklaştırılan eski başkanı Ahmet Türk, Rudaw'a çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HDP Milletvekili Altan Tan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 2015'te Güneydoğu'da yaşanan 'hendek' terörünün 'bir yerlerden' gelen talimatla başlatıldığı itirafından bulunmuştu. Türkiye üzerinde oynanan oyunları ortaya koyan benzer bir itiraf da, 'terör' soruşturması ve davalar kapsamında görevden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı HDP'li Ahmet Türk'ten geldi. 

NEDEN BAĞIMSIZLIK İSTEMİYORSUNUZ?

Ahmet Türk, terör örgütlerine kucak açan Batılı ülkelerin provokatörlüğünü ortaya koyan çarpıcı açıklamalar yaptı. HDP'lilerle Ankara'daki büyükelçilerin bir araya geldiğini belirten Türk, "Görüşmelerde birçok konu konuşuldu. 'Neden özerklik isteyip bağımsızlık istemediğimizi' de soruyorlardı" dedi.

ABD VE RUSYA’YA GÜVENEMEYİZ! 

Süper güçlerin menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen Türk, "Onlara güven olmaz. Türkiye'yi, Ortadoğu'nun büyük bir aktörü olarak görüyorlar ve Kürtler için asla Türkiye ile ilişkilerini kesmezler. Şimdi Kürtleri destekliyorlar ama 4 yıl sonra nasıl bir politika izleyecekler bilemeyiz. Kürtler içeride bir statüye sahip olmalı. Doğrusu Kürtlerin devlet inşa etmek için bir teşkilatlanması yok" diye konuştu.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kardeşinin bakan olduğunu pazarda öğrendi
Faruk Özlü'nün Düzce'nin Topçular köyünde yaşayan ablası Mürvet Çolak, kardeşinin bakan olduğunu halk pazarında öğrendi.
Birleşik Krallık Galler Prensi Charles Çanakkale'de
Birleşik Krallık Galler Prensi Charles, "Hoşgörüsüzlüğü yenecek yollar bulmak, hem birey hem de toplum liderleri ve uluslar olarak hepimizin ortak görevi" dedi.
John Kirby: Gülen'in dosyaları inceleniyor
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili Türkiye’den gönderilen belgelerin incelendiklerini belirterek bütün iade sürecinin hukuki bir çerçevede devam edeceğini ve sürece saygı duyacaklarını belirtti.
Yakış: Geç kalındı!
IŞİD ve PKK'ya yönelik hava operasyonları başlatan Türkiye'nin çağrısı üzerine NATO üyesi ülkelerin daimi temsilcileri yarın toplanacak. AK Parti hükümetlerinin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'a göre, Türkiye'nin bu girişimi, IŞİD ile mücadelede yetersiz kaldığına yönelik uluslararası camiadaki algıyı düzeltmeye yönelik.
IŞİD kurulduğundan beri Türkiye’ye saldırıyor
Hükümetin 3 yıldır izlediği IŞİD politikası, Suriye ve Irak’ta katliamlar yapan bu kanlı örgütün Türkiye’ye doğrudan bir tehdit olmadığı varsayımına dayanıyordu. Suruç saldırısı bu yargıyı kısmen yıktı. Resmi ağızlardan IŞİD’in artık Türkiye’yi de hedef aldığı söyleniyor. Oysa IŞİD, aslında kurulduğu günden bu yana Türkiye’ye tam 8 kanlı saldırı gerçekleştirdi.
Şanlıurfa'da olaylı konser!
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Ceceli konserinde olaylar çıktı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI