Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Görmez: Zenginin malında fakirin de hakkı vardır
Görmez, 'Zenginlerin malında mirasçılarının, evlatlarının hakkı nasıl varsa ve o hakkı gasbetmek ne kadar kötü ve yanlış bir davranışsa, zenginin malında da fakirin öylece hakkı vardır.' dedi.
16 Haziran 2017 - 17:09:16
 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kahramanmaraş'taki Abdulhamithan Camisi'ndeki cuma hutbesinde, Kadir Gecesi'nin arefesinde oldukları için sevinçli ancak Ramazan-ı Şerif'in sona erecek olması nedeniyle hüzünlü olduklarını söyledi.

"İslam dini sahip olduğumuz servetlerin, malların, sahip olduğumuz nimetlerin hakkını vermeyi de emretmiştir." diyen Görmez, servet sahibi olunmasının yasaklanmadığını, servete mahkum olmanın reddedildiğini ifade etti.

Allah'ın para hastalığını tedavi etmek için de fakirin, miskinin, yetimin hakkını zenginin malına, servetine yerleştirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Görmez, bunların ancak zekat, sadaka ve infakla gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Görmez, zekatın önemini vurguladığı cuma hutbesinde şunları kaydetti:

"Zenginlerin malında mirasçılarının, evlatlarının hakkı nasıl varsa ve o hakkı gasbetmek ne kadar kötü ve yanlış bir davranışsa, zenginin malında da fakirin öylece hakkı vardır. Allah bunu açıkça belirtmiştir. Servet sahiplerinin dikkat edeceği en önemli hususlardan bir tanesi de helal kazanmaktır, helal kazançtır."

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İmam Sadr'ı Kaddafi öldürtmüş
Lübnan’daki Emel Hareketi’nin Kurucusu İmam Musa Sadr’ın Libya diktatörü Muammer Kaddafi tarafından işkence edilerek öldürüldüğü belirtildi.
Atatürk Havaliman'ında tüm seferler iptal
Atatürk Havalimanı'nda kar nedeniyle uçak seferleri durduruldu.
150 yolcu taşıyan feribot battı!
Bangladeş'te bir yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan ve 150 kadar yolcu taşıyan feribot battı.
'PKK çocuk savaşçı kullanıyor ve savaş suçu işliyor'
İnsan Hakları İzleme Örgütü, PKK uzantılı grupların Iraklı Kürt ve Yezidi çocukları silah altına aldığını, örgütten ayrılmak isteyenlere baskı uyguladığını açıkladı.
Oyunu kullanan vatandaş ''sandıktan huzur çıksın'' dedi
Doğu illerinde oy verme işlemleri sabah 07:00 itibariyle başladı. İlk oy kullananlardan birisi Gayretli ailesi oldu. Sabah erken saatlerde oy kullanacakları okula gelip görevlileri bekleyen Seher Gayretli, sabaha kadar uyumadan dua ettiğini belirterek, ‘Sandıktan huzur çıksın’ dedi.
TRT'yi basan hain yüzbaşı yakalandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında TRT binasını basan ve olay yerinden firar eden Yüzbaşı Metin Mustafa Ateşoğlu yakalandı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR